Enerģijas dzērienu apriti Latvijā varētu regulēt īpašs likums, kas aizliegs enerģijas dzērienus pārdot personām, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Tirgotājiem būs jāpieprasa pircējiem uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos, ka viņi ir sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saskaņā ar jauno Enerģijas dzērienu aprites likumu, kuru parakstījuši visas Saeimas frakcijas pārstāvoši deputāti un kas ceturtdien nodots izskatīšanai parlamenta komisijās, noteic, ka «enerģijas dzērieni ir bezalkoholiski dzērieni, kas paredzēti lietošanai bez pārveides, kas satur stimulējošas vai tonizējošas vielas, tai skaitā kofeīnu, kura kopējais saturs no visiem avotiem pārsniedz 150 miligramus uz litru».

Likums arī aizliegs pārdot enerģijas dzērienus izglītības iestāžu telpās un teritorijā.

Tirdzniecības vietās, kur realizē enerģijas dzērienus, būs jāizvieto brīdinājumi par to, ka dzērienā ir augsts kofeīna saturs un tos nav ieteicams lietot grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti.

Turklāt enerģijas dzērienu reklāmās būs jāietver brīdinājums par to, ka pārmērīga šo dzērienu lietošana var radīt negatīvas sekas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra