No sestdienas, 23.februāra, spēkā stājušies grozījumi likumā Par krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību, kas padara efektīvāku tā saukto «legālo narkotisko vielu» izplatības ierobežošanu un kontroli. Aizvadītajā nedēļas nogalē policija  vārākkārt pārbaudīja visas līdz šim zināmās tirdzniecības vietas Latvijā, liecina medijiem sniegtā informācija.

Grozījumi paredz ģenēriskās formulas izmantošanu, iekļaujot jaunas vielas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā, -  ja pirms tam vielas tika uzskaitītas pēc to maisījuma sastāvdaļu formulas, tad šobrīd aizliegta ir pati pamatformula, no kuras tiek veidotas pārējās vielas. Līdz šim problēmas radīja fakts, ka pat mazākā neatbilstība sarakstā minētajām maisījumu formulām, tos padarīja par legāliem un pieejamiem ikvienam, neizslēdzot to iespējamo kaitīgumu veselībai.

Izmaiņas būtiski atvieglo policijas darbu tā saukto «legālo narkotisko vielu» aprites ierobežošanā un jau aizvadītajās brīvdienās vairākkārt tika veikta pastiprināta tirdzniecības vietu kontrole –  policija pārbaudīja vairāk nekā 30 tirdzniecības vietās visā Latvijā, teikts medijiem izplatītajā relīzē.

Lielākā daļa savu darbu bija pārtraukušas, taču atsevišķās tirdzniecības vietas Rīgā un Jelgavā policija atsavināja dažādus augu maisījumus, kas, iespējams, satur aizliegtās vielas; maisījumi nodoti ekspertīžu veikšanai.

Policija arī turpmāk pievērsīs uzmanību dažādām tirdzniecības vietām, taču vienlaikus aicina arī iedzīvotājus būt aktīviem un informēt tiesībsargus par vietām, kur notiek neatļauto un veselībai bīstamo vielu tirdzniecība.

Likums pret personām, kuras nodarbojas ar narkotisko vielu realizēšanu, ir skarbs un, atkarībā no tā, kāda veidā pastrādāts šis likumpārkāpums, par šādām darbībām var draudēt līdz pat 15 gadiem cietumā. Tāpat likumā paredzēta atbildība arī par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu  un lietošanu atkārtoti gada laikā, kas var draudēt ar cietumsodu no 2 līdz 3 gadiem vai naudas sodu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra