Lielu rezonansi izraisījušās Ieslodzījuma vietu pārvaldes prognozes, ka šā gada laikā aptuveni 30% no ieslodzītajiem saistībā ar Krimināllikuma grozījumiem atgriezīsies brīvībā nav pamatotas, uzskata Probācijas dienesta vadītājs Aleksandrs Dementjevs.

Sarunā ar Latvijas Radio A. Dementjevs norādīja, ka, viņaprāt, ir sacelta nepamatota ažiotāža, jo katru gadu no ieslodzījumu vietām iznāk aptuveni no diviem līdz diviem ar pusi tūkstošiem cilvēku.

«Tie cipari, kas izskanējuši televīzijā un masu medijos, ir aptuveni tie paši, kas katru gadu. No 1. aprīļa stājas spēkā Krimināllikuma grozījumi, tiks pārskatīti sodi un šis skaitlis varētu palielināties, bet noteikti ne par diviem tūkstošiem,» sacīja Probācijas dienesta vadītājs.

Viņš uzsvēra, ka dienests ir pētījis situāciju, un apzinājis visas tās ieslodzījumā esošās personas, uz kurām varētu atteikties likuma grozījumi – soda mīkstināšana vai atcelšana, ar tiesu saskaņoti lietu pārskatīšanas laiki.«Piemēram, Ludzā tas ir viens cilvēks – katrā reģionā tie varētu būt viens divi cilvēki, bet katrā gadījumā tie nav tūkstoši.» A. Dementjevs prognozēja, ka likuma grozījumu efektu varēs izbaudīt tikai pēc gadiem pieciem sešiem.

Probācijas dienesta vadītājs arī uzsvēra, ka dienesta darbinieki ir gatavi darbam ar bijušajiem ieslodzītajiem – no 1. janvāra dienests atsācis darbu pilnā apjomā.

Tāpat Probācijas dienesta vadītājs norādīja uz ārzemēs veiktu pētījumu, kurā secināts, ka cilvēks apzinās un nožēlo savu vainu pēc 55 ieslodzījumā pavadītām dienām. «Jautājums ir tāds – ja viņš to apzinās 55 dienās, kāpēc viņu turēt ieslodzījumā 12 gadus,» skaidroja A. Dementjevs. Probācijas dienesta vadītājs arī skaidroja, ka vislielākais recidīvs (atkārtoti noziegumi) ir ieslodzītajiem, kuri cietumā ir bijuši visu termiņu, nākošā pakāpe ir pirmstermiņa atbrīvotajiem, bet vismazākais – tiem, kas sodus izcieš sabiedrībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra