Vislielākās domstarpības līdz šim raisījis jautājums par hartas 4. panta ratifikāciju pilnā apmērā – šis pants strādājošajiem garantē tiesības uz pienācīgu atalgojumu. Tiesībsarga Jura Jansona interpretācijā tas nozīmē, ka līdz ar minētā panta ratifikāciju Latvijai trīs mēnešu pēc hartas ratifikācijas būtu par vismaz 50  % jāceļ minimālā mēnešalga, kuras apmērs patlaban ir 200 Ls pirms nodokļu nomaksas.

Tomēr pastāv atšķirīgas interpretācijas par to, vai šis hartas pants, kuru parlaments gan nolēmis neratificēt, tiešām uzliktu valstij pienākumu strauji palielināt minimālās mēnešalgas apmēru. Tā, piemēram, deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) izpētījis, ka Lietuvā, kur Eiropas Sociālā harta ir ratificēta pilnā apmērā, minimālā alga ir pat zemāka nekā Latvijā. Proti, tā ir 183 Ls mēnesī.

Galīgajā lasījumā ratificējot pārskatīto Eiropas Sociālo hartu, Saeima atbalstījusi arī diskusijas raisījušo hartas 30. pantu, kurš valstij uzliek pienākumu veikt pasākumus, lai nabadzības riskam pakļautus cilvēkus nodrošinātu ar darbu, dzīvesvietu, apmācību, izglītību, kultūru, sociālo un medicīnisko aprūpi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra