Saeima nolēmusi uzdot Tieslietu ministrijai sagatavot likumprojektu, kas paredzētu, ka Saeimas deputātiem ir jāatbild par zvēresta laušanu.

Šis Saeimas ceturtdienas lēmums tapis, balstoties uz teju 14 tūkstošu Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu. Atbalstu šāda likuma pieņemšanai pilsoņi varēja  paust interneta vietnē manabalss.lv.

Iniciatīva par to, ka Saeimas deputātiem ir jāatbild par zvēresta laušanu, tapa pēc pērn notikušā referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Par šī referenduma nepieciešamību parakstījās Saskaņas centru pārstāvošie Saeimas deputāti, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un citi redzami Saskaņas centra politiķi.

Likuma nepieciešamības iniciatori to pamato ar faktu, ka, saskaņā ar zvērestu, kuru Saeimas deputāti dod, uzņemoties amata pienākumu pildīšanu, viņi apņēmušies stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Saeimas deputāta svinīgā solījuma teksts ir šāds: «Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.»

Jāatzīmē gan, ka liela daļa Saeimas deputātu, nododot zvērestu, dod priekšroku nevis zvērēšanai, bet gan svinīga solījuma došanai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra