Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likums piedzīvos remontu, premjers līdz septembrim gaidīs priekšlikumus, kā risināt apzinātos defektus.

Dienas Biznesa Uzņēmēju kluba pārstāvji vairākkārt ir norādījuši uz nepieciešamajām izmaiņām publiskajos iepirkumos. «Ministru prezidents ir parakstījis rezolūciju, kura liek Finanšu ministrijai meklēt risinājumus agrāk apzināto trūkumu novēršanai Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā,» skaidro Publisko iepirkumu likuma grozījumu izstrādes darba grupas vadītājs, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietnieks Ivars Mēkons.

Viņš norāda, ka defekti šajā likumā būtībā tika apzināti jau iepriekš izstrādājot grozījumus Publisko iepirkumu likumā (PIL). «Runa ir par pārāk augsto griestu, kad ir obligāti jāpiemēro iepirkuma procedūras (iepirkumu izsludināšana, pretendentu tiesības, pārsūdzības utt.) samazināšana, plašākām pārsūdzības iespējām Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), nevis uzreiz tiesā, negodprātīgu pretendentu izslēgšanu no iepirkumiem, kā arī par to, vai visi tie valsts un pašvaldības uzņēmumi, kuri veic iepirkumus, izmantojot minētā likuma prasības, šo praksi varētu turpināt,» tā uz lūgumu minēt būtiskāko jautājumu loku atbild I. Mēkons.

Lai arī PIL ir piedzīvojis vairākas izmaiņas, grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā kopš tā spēkā stāšanās 2010. gada rudenī ir izpalikuši. Viens no būtiskākajiem iebildumiem ir ļoti augsti griesti, kad ir obligāti jāpiemēro iepirkuma procedūras (iepirkumu izsludināšana, pretendentu tiesības, pārsūdzības utt.) – būvdarbiem tie ir 3,54 milj. Ls; salīdzinājumā PIL tie ir 120 000 Ls, bet preču un pakalpojumu gadījumā – 283 240 Ls, salīdzinājumā ar PIL slieksni – 30 000 Ls.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra