Lai arī depozīta sistēmu plānots ieviest no 2015. gada, uzņēmējiem vēl ir ļoti daudz neskaidrību par sistēmas darbību.

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pēc sistēmas ieviešanas sola jaunu ēru atkritumu apsaimniekošanā un sabiedrības izpratnē par atkritumiem kā resursu.

Otrdien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija un Alus un dzērienu iepakojuma savienības vadītāji parakstīja memorandu par turpmāku sadarbību dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas izveidē.

Kā memoranda parakstīšanā norādīja Latvijas alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, Alus un dzērienu iepakojumu savienības vadītāja Ināra Šure, šis ir tikai pirmais solis sistēmas ieviešanā. Turpmāk jāstrādā pie trim lieliem blokiem – likumdošanas izstrādes, operatora izveides, kas smagākais darbs, bet ražotāji to ir gatavi darīt un sabiedrības informēšanas. I. Šure sacīja, ka strādājot pie depozīta sistēmas, vērā ņemta Igaunijas pieredze - tur patlaban darbojas 500 vietas, kur uzstādīti depozīta automāti, 900 vietas ar pieņemšanas punktiem un 300 vietas HoReCa segmentā. I. Šure gan piebilda, ka būtu nepieciešams pārejas periods, jo šobrīd ir atlikumi gan veikalos, gan noliktavās. 

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis norādīja, ka šis memorands nedod atbildes uz visiem jautājumiem, kā ieviest šo sistēmu, taču tā ir platforma tālākām sarunām. Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvis, Bauskas alus valdes loceklis Vladimirs Barskovs atzina, ka šobrīd nav skaidrības par detaļām, taču īpaši svarīgi – samazināt izmaksas sistēmas ieviešanā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra