Strīdniekiem būs jādodas uz Jelgavu

Likumi
2013. gada 11. februāris 08:35

Lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem skatīs Jelgavas, nevis Jūrmalas tiesa.

Viena no lielākajām problēmām tiesās, par ko sūdzas arī uzņēmēji, ir ilgais lietu izskatīšanas laiks. Tieslietu ministrija jau iepriekšējā ministra Gaida Bērziņa laikā nāca klajā ar priekšlikumu izveidot Latvijā atsevišķu tiesu, kas specializēsies tieši uzņēmumu dalībnieku un akcionāru strīdu risināšanā.

Grozījumi Civilprocesa likumā, kas tiek virzīti Saeimā trešajam lasījumam, paredzēja, ka lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem izskata Jūrmalas pilsētas tiesa, tomēr, kā norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns, visticamāk, šādas specializētās tiesas funkcijas uzņemsies Jelgavas pilsētas tiesa. Šobrīd gan vēl neesot skaidrs, kad Jelgavas rajona tiesa varētu pārtapt par šādu specializēto tiesu.

Tieslietu ministrija norāda, ka jaunā tiesvedības kārtība ir pēc iespējas tendēta uz tiesvedības termiņu saīsināšanu, tostarp paredzot īsākus termiņus procesuālo darbību veikšanai un nosakot arī maksimālos termiņus tiesas (tiesneša) darbībām, vienlaikus ievērojot pušu procesuālās tiesības.

J. Bordāns skaidro, ka iemesli tam, ka tiesa mainījusies esot dažādi – gan organizatoriski, gan saistībā ar personālu. Jūrmalas pilsētas tiesa pati esot izteikusi bažas par savu kapacitāti un spēju specializēties šajās lietās. Arī tīri ģeogrāfiski Jelgava varētu būt Latvijas vidus, jo tā būs viena tiesa Latvijā šāda veida strīdiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra