«Uzņēmējdarbības dokumentācijas kārtošana ir ļoti sarežģīta. Jaunienācējs biznesā, kurš nodibina savu pirmo uzņēmumu, jo viņam ir laba biznesa ideja, apjūk, sastopoties ar birokrātisko slogu. Likumi nav saprotami. Nav īsti normāli, ka pat juristi un grāmatveži, lasot likumus, nesaprot, kas tur ir pateikts,» intervijā laikrakstam Diena sacījusi LTRK viceprezidente, SIA Arkolat valdes locekle un līdzīpašniece Daina Pečate.

«Uzņēmējam vajadzīga armija ļoti izglītotu, pieredzējušu grāmatvežu, kuri Latvijas likumu formulējumus vispār iztulko saprotamā valodā. Piemēram, patlaban ir jaunas prasības saistībā ar kases aparātiem, un pat uzņēmējs ar pieredzi, lasot normatīvos dokumentus, nevar saprast, tieši kas tajos prasīts. Viss ir tiktāl samudžināts, ka nevar saprast, kā atmudžināt,» sūdzējusies uzņēmēja.

«Turklāt nereti rodas iespaids, ka likumus raksta cilvēki, kuri domā par kaut kādu ideālu situāciju, kas pilnībā neatbilst dzīves realitātei. Vēl jāņem vērā tas, ka XXI gadsimtā situācija mainās tik strauji, ka tikmēr, kamēr kādu likumu pieņem, jau apstākļi mainījušies. Esmu sastapusies arī ar to, ka pat Valsts ieņēmumu dienests (VID) nevar izskaidrot normatīvo aktu prasības, jo vienkārši normatīvi akti ir daudznozīmīgi saprotami. Problēma nav VID kompetences līmenī. Salīdzinot ar XX gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, VID tiešām kļuvis uzņēmumiem draudzīgāks, turpretī likumi kļuvuši sarežģītāki. Arī Eiropas Savienības (ES) direktīvas un regulas bieži vien tiek tulkotas pārcentīgi,» skaidrojusi Arkolat pārstāve.

Pēc viņas domām, «Latvijas ekonomikai noteikti nāktu par labu, ja vieglāka un vienkāršāka tiktu padarīta situācija tieši biznesa aizsācējiem. Lai uzņēmīgs cilvēks, kuram ir laba ideja, varētu atvērt savu mazo kafejnīcu, savu mazo frizētavu vai nelielo veikalu un nopelnīt iztiku sev un savai ģimenei. Valstij tad nevajadzētu domāt, kā šiem cilvēkiem pabalstus samaksāt, jo viņi paši varētu sevi uzturēt».

SIA Arkolat ir veikalu Rito īpašniece. Arkolat apgrozījums pērn bija 5,31 miljons latu, kas ir par 13,4% vairāk nekā 2011.gadā. Uzņēmuma peļņa pērn bija 174 954 lati.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Arkolat reģistrēta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 94 020 lati. 50,50% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Igaunijas pilsonim Mihkelam Jātmam, 48,50% - Pečatei, 0,50% - Krišjānim Pečatam, 0,50% - Laurai Pečatei.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra