Valstij piederošās kapitālsabiedrības, ja tam piekritīs ministrijas, pārvaldīs valsts kapitāla daļu pārvaldes birojs
.

To paredz valdībā atbalstītais likumprojekts. Jārēķinās, ka tas regulēs gan valsts, gan pašvaldību iespējas veidot jaunus uzņēmumus, proti, tādus varēs veidot tikai tad, ja būs jānovērš tirgus nepilnības vai arī jādara stratēģiski svarīgs darbs. Valstij pieder 70 kapitālsabiedrības, septiņās ir izšķiroša ietekme, 65 – valsts līdzdalība ir mazāka par 50%. 


Pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta sacītā, paredzēts daļēji centralizēt valstij piederošo uzņēmumu pārvaldību, veidojot īpašu valsts kapitāla daļu pārvaldes biroju. Tēriņi šādas iestādes izveidei un uzturēšanai 2014. g. plānoti 380 590 Ls, tajā skaitā 315 708 Ls kopumā 12 darbiniekiem, 105 000 Ls uzturēšanas izdevumiem. Jārēķinās, ka ne visas valsts kapitālsabiedrības varētu nonākt šī biroja paspārnē, jo attiecīgs lēmums būs jāpieņem valdībā.

«Ekonomikas ministrijas pārziņa esošā Latvenergo un Privatizācijas aģentūras pārvaldībā esošā banka Citadele tiks nodota biroja pārvaldībā, taču nevaru to teikt par citu ministriju rīcību,» tā uz jautājumu par nododamo uzņēmumu skaitu atbild D. Pavļuts. Viņš nenoliedza, ka esošo valsts kapitāla daļu turētāju pārvaldībā varētu palikt tādi uzņēmumi kā Latvijas dzelzceļš, Latvijas valsts meži utt. «Šeit nav princips – visu vai neko, bet gan – soli pa solim,» tā situāciju, kad daļa valsts kapitālsabiedrību atradīsies biroja pārraudzībā, bet daļa ne, komentē D. Pavļuts.


Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra