Dienas Bizness

 • 27 pirmdiena,
  februāris

  Līvija, Līva, Andra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Pasaulē

Eksperti: Eirozonas ekonomikas izaugsme pirmajā pusgadā turpināsies

Eirozonas ekonomikas izaugsme šā gada pirmajā pusē, visticamāk, turpināsies, galvenokārt pateicoties stabilam iedzīvotāju patēriņa un valsts izdevumu pieaugumam, trešdien prognozē trīs Eiropas vadošie ekonomikas institūti.

Eirozonas ekonomika pērna ceturtajā ceturksnī palielinājusies par 0,4% un prognozējams, ka izaugsme šādā tempā turpināsies arī pirmajā pusgadā, prognozē Vācijas institūts Ifo, Francijas INSEE un Itālijas ISTAT.

Prognozes liecina, ka inflācija eirozonā pirmajā un otrajā ceturksnī pieaugs līdz 1,5%, salīdzinot ar 0,7% pērn ceturtajā ceturksnī. Sagaidāms, ka inflācijas kāpumu veicinās enerģijas cenu pieaugums.

Politiskā neskaidrība saglabājas augsta, ņemot vērā neskaidru turpmāku nākamās ASV valdības rīcību, jautājumus par Brexit realizēšanu un Itālijas referenduma sekas, norāda institūti.

Ņemot vērā gaidāmās vēlēšanas Francijā, Vācijā un Nīderlandē, politiskā neskaidrība nemazināsies. Visi šie minētie faktori var būtiski ietekmēt uzņēmumu investīciju lēmumus.
 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas uzņēmumi meklē ceļu uz Kanādu

Latvijas uzņēmumi meklē ceļu uz Kanādu

Latvijas inženiernozaru uzņēmumi pirmie izrāda interesi par sadarbību ar Kanādu To apliecina arī industriālo iekārtu ražotāja SIA SFM Latvia valdes priekšsēdētājs Nauris Jansons, sakot, ka pagaidām vēl sadarbības ar Kanādu nav, bet to...

Reklāma