Dienas Bizness

 • 21 sestdiena,
  janvāris

  Agnese, Agnija, Agne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0632

Pasaulē

Eksperti: Eirozonas ekonomikas izaugsme pirmajā pusgadā turpināsies

Eirozonas ekonomikas izaugsme šā gada pirmajā pusē, visticamāk, turpināsies, galvenokārt pateicoties stabilam iedzīvotāju patēriņa un valsts izdevumu pieaugumam, trešdien prognozē trīs Eiropas vadošie ekonomikas institūti.

Eirozonas ekonomika pērna ceturtajā ceturksnī palielinājusies par 0,4% un prognozējams, ka izaugsme šādā tempā turpināsies arī pirmajā pusgadā, prognozē Vācijas institūts Ifo, Francijas INSEE un Itālijas ISTAT.

Saistītie raksti

Prognozes liecina, ka inflācija eirozonā pirmajā un otrajā ceturksnī pieaugs līdz 1,5%, salīdzinot ar 0,7% pērn ceturtajā ceturksnī. Sagaidāms, ka inflācijas kāpumu veicinās enerģijas cenu pieaugums.

Politiskā neskaidrība saglabājas augsta, ņemot vērā neskaidru turpmāku nākamās ASV valdības rīcību, jautājumus par Brexit realizēšanu un Itālijas referenduma sekas, norāda institūti.

Ņemot vērā gaidāmās vēlēšanas Francijā, Vācijā un Nīderlandē, politiskā neskaidrība nemazināsies. Visi šie minētie faktori var būtiski ietekmēt uzņēmumu investīciju lēmumus.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

ECB aptaujātie eksperti paaugstina eirozonas inflācijas prognozes

Eirozonas inflācija vidējā termiņā būs augstāka par iepriekš prognozēto naftas cenu pieauguma dēļ, taču ilgtermiņa inflācijas prognozes saglabājušās nemainīgas, liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) aptaujāto ekspertu aplēses. Saskaņā ar...

Reklāma