Īrija nelūdz finanšu palīdzību

Pasaulē
1970. gada 1. janvāris 02:00

Īrijas valdība ES finanšu ministru tikšanas laikā nav lūgusi finanšu palīdzību no Eiropas Savienības, BBC atklāja Didjē Reinders (Didier Reynders), Beļģijas finanšu ministrs.

Eiropas finanšu ministri tikušies Briselē, lai apspriestu Īrijas finanšu problēmas. D. Reinders, kurš vadīja sarunas, norādīja, ka, neskatoties uz to, ka Īrija nav lūgusi finanšu «piešprices», Eiropas Savienība vajadzības gadījumā ir gatava rīkoties. Īrijas valdības ir arī noliegusi, ka meklē finanšu palīdzību ārpus ES.

«Ir milzīga atšķirība starp Īrijas un Grieķijas situāciju, kad valsts bija spiesta saņemt ES/ SVF palīdzību. Mēs esam droši par Īriju,» tā D. Reinders. Tomēr viņš arī norādīja, ka Eiropas Centrālajai bankai būtu grūti atrast papildu instrumentus, lai nodrošinātu Īrijas banku likviditāti.

Reiz saukta par ķeltu tīģeri, šobrīd Īrija ir ieslīgusi dziļākajā recesijā attīstīto valstu vidū, ir sagrauts nekustamā īpašuma tirgus, kā arī samilzušas problēmas banku sektorā. Tāpēc Īrijas valdība nākamajos gados plāno samazināt budžeta deficītu un stabilizēt banku sektora darbību.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra