Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Pasaulē

Lego ir lielāko peļņu nesošais rotaļlietu ražotājs pasaulē  4

Lego ir stiprāks pat par Google! Vismaz tajā, kas attiecas uz zīmolspēku, par ko liecina ikgadējais zīmolu novērtēšanas un stratēģiskās konsultācijas firmas Brand Finance izveidotais zīmolspēka (brand power) saraksts.

Šogad (2017) krāsainais klucītis bija šī saraksta pašā augšgalā, aiz sevis atstājot tādus garā līdzīgos kā Mikimausis un Bārbija. Vai klucīšus tik labi pērk? Nē, pie vainas ir Lego filmas. Jaunākā no tām, Lego Batman, pirmajā izrādīšanas nedēļā kases ienākumu ziņā ir pārspējusi pat sadomazohistiski iekrāsotos 50 tumšākos toņus. Acīmredzami sekss vairs nerullē! Toties klucīšiem klājas labi ne tikai citos glancētos sarakstos, bet arī realitātē. Tā gan vienmēr nav bijis.

Lego aizsākumi meklējami pagājušajā gadsimtā, kad lielās Depresijas pašā kulminācijā dānis Ole Kirks Kristiansens savā galdniecībā Billundā sāka taisīt koka rotaļlietas, jo pieprasījums pēc koka trepēm un gludinājamajiem dēļiem strauji apsīka. Leģenda vēsta, ka pirmā izgatavotā rotaļlieta bija pīle, kas galu galā izrādījās tik pieprasīta, ka Kristiansens pilnībā pievērsās tikai spēļmantām.

2015. gadā kompānijas ienākumi bija 4,83 miljardi eiro, bet peļņa – 1,23 miljardi eiro. The Financial Times kompāniju dēvē par pelnošāko rotaļlietu ražotāju. Kas to būtu gaidījis no vienkārša, nedigitāla plastmasas klucīša?!

Visu rakstu Tas nav vienkāršs plastmasas klucītis lasiet 17. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

 • HC

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.17 09:24

  Lego ir anomāls uzcenojums visos posmos līdz "klucītis" nonak līdz pircējam. Es, piemēram, Lego nepērku kamēr cena nav nokritusi līdz pusei no sākotnējās. Jā, manta var būt nav no jaunākās kolekcijas, bet vismaz cena ir adekvāta. Žēl ka pārējie konkurenti, kas ražo līdzīgu produkciju, nenodrošina tādu pašu kvalitati kā Lego.

 • mamma

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.17 09:50

  patīk vai nē, bet Lego ir sava veida fenomens. izcila biznesa ideja un mārketings, kad cilvēks par plastmasas izstrādājumu gatavs maksāt tādas summas un bērni līp pie Lego mantu plauktiem. lai visiem tā veiktos biznesā.

 • arī domāju kādreiz tā pat

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.17 10:14

  +8 -3

  Lego ir lēts. Viens, pat neliels komplekts var atsvērt kaudzi lētu nekvalitatīvu rotaļlietu, kuras summā maksā pat vairāk. Redzot, ka pēc 10 gadus ilgas intensīvas lietošanas vēl joprojām komplektu var salikt un tas turas kopā , zinu - katrs latinš ko toreiz iztērēju ir atpelnijies. Iztēlojoties, ka tā plastmasa ir tikpat izturīga kā kāda rezerves daļa auto, man liekas, ka Lego ir pat ļoti lēts. Mašīnai 10-30 EUR detaļas mēs pērkam acis nepamirkšķinot. P.s. neesmu tirgotājs vai importētājs.

 • Esben Kalhoj

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.18 10:08

  +0 -1

  Something to be proud of! My mum is today a happy LEGOnist after 40years at this great company and many things has happened since she began in the office in Billund. A little fun fact: My mum was the one who chose the first text-computers for LEGO. She went to Copenhagen with her boss and had meetings with IBM and Esselte. And why my mum? Was she an IT nerd? No, but she was the best in LEGO on a type-writing machine which qualified her for this historic job! By the way, they chose Esselte, and I remember them very well with their green screens and light green fonts. I saw them when I was ill (which I was quite often :-)) and went with my mum to work instead of going to school. And below her office, down in the cellar they made the LEGO models for the LEOGLAND park. What a magic place and fantastic childhood.

Reklāma