Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Pasaulē

Lielbritānijas valdība publicē likumprojektu par Breksita procedūras sākšanu  1

Lielbritānijas valdība ceturtdien publicējusi likumprojektu, kas ļaus premjerministrei Terēzai Mejai sākt procedūru valsts aiziešanai no Eiropas Savienības (ES).

Britu tauta ir nolēmusi pamest ES (..), tādēļ šodien mēs esam iesnieguši parlamentā likumprojektu, kas ļaus mums līdz marta beigām oficiāli iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, paziņoja valsts sekretārs izstāšanās jautājumos Deivids Deiviss.
Valdība paziņoja, ka parlamenta locekļiem pirmā iespēja debatēt par šo likumprojektu būs nākamnedēļ otrdien un trešdien.
Saskaņā ar Lielbritānijas Augstākās tiesas lēmumu Lielbritānijas parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par sarunu sākšanu par izstāšanos no ES.

Mejai ir neliels vairākums Pārstāvju palātā, ar ko, domājams, pietiks, lai apstiprinātu likumprojektu, lai gan opozīcija plāno ierosināt labojumus, kas procesu varētu palēnināt.

Valdības augstākais pārstāvis Pārstāvju palātā Deivids Lidingtons sacīja, ka likumprojekta trešais un pēdējais lasījums Pārstāvju palātā notiks 8.februārī.

Likumprojekta nākotni Lordu palātā savukārt ir grūtāk prognozēt.

Ja lordu palāta likumprojektu apstiprinās, tas būs jāparaksta karalienei, un tikai tad Meja varēs iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu.

Referendumā 23.jūnijā 52% vēlētāju nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no ES. 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Holandieši restartē demokrātiju  2

Vēlēšanās ar augstāko aktivitāti 30 gados varas mandāts populistiem tomēr netiek Nule notikušās Nīderlandes parlamenta apakšpalātas vēlēšanas tiek uzskatītas par Eiropas politiskā garastāvokļa barometru, jo priekšvēlēšanās spēcīgi...

Reklāma