AirBaltic reibumā esošās apkalpes otrais pilots pirmdien liecināja Norvēģijas tiesā, uzsverot, ka ir priecīgs, ka policija apturējusi visu apkalpi, pirms viņi paspēja iekāpt lidmašīnā, lai vestu vairāk nekā 100 pasažieru no Oslo uz Krētu, raksta newsinenglish.no.

Viņam pirmdien tika piespriests sešu mēnešu cietumsods. Aizturētajām stjuartēm tiesa piespriedusi attiecīgi 60 un 45 dienu ieslodzījumu. Savukārt lidmašīnas kapteinis paliks apcietinājumā līdz 17.septembrim, kad paredzēts izskatīt viņa apsūdzību.

Viņš atzina, ka apkalpe zaudējusi kontroli pār to, cik daudz alkohola viņi iepriekšējā naktī ir izdzēruši, kā rezultātā četriem no pieciem apkalpes locekļiem tika konstatēts paaugstināts alkohola līmenis asinīs.

Otrajam pilotam šis līmenis bija visaugstākais – 1,35 promiles -, un viņš atzinis, ka nevar atcerēties, kad beidzis lietot alkoholu.

«Bet policijai ir fotogrāfija, kas uzņemta brīdī, kad es pie bāra iegādājos dzērienu,» viņš sacīja. Šī fotogrāfija uzņemta tikai četras stundas pirms lidojuma.

Viņš uzsvēris, ka alkoholu apkalpe sākusi lietot aptuveni plkst.15 ārpus viesnīcas, un viņi plānojuši nedaudz parunāt, taču vienā brīdi zaudējuši kontroli pār to, cik daudz alkohola izdzerts. «Kā tas beidzās – to jau jūs visi zināt,» viņš piebildis.

Otrais pilots uzsvēris, ka darba stundas aviokompānijā ir garas un smagas, un nākas daudz ceļot, bet gulēt sanāk maz.
Viņš liecinājis, ka varētu būt, ka apkalpe izdzērusi divas viskija pudeles, taču sīkākas detaļas nespēj atcerēties.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra