Alūksnieši Normunds Felšs un Laura Bergmane uzsākuši savu ideju realizāciju – gatavot visdažādākos koka izstrādājumus, kuri izkrāsotu cilvēku ikdienu, vēsta reģionālais laikraksts Alūksnes Ziņas.

Normundam jau kopš bērnības ir paticis darboties ar koku. Pērn Ziemassvētkos viņš izveidoja pirmo koka zirdziņu draudzenes Lauras meitiņai Amēlijai, bet pirmais koka rotu plauktiņš tapa pērnā gada Valentīndienā kā dāvana Laurai. «Taisot pirmos darbus, nebija sapratnes, ar ko sākt, kā taisīt. Bija gan satraumēti pirksti, gan nesavaldīšanās un dusmas, ja kas neizdevās, bet pēc laika iecerētais izdevās un dāvanas bija gatavas. Ideja par zirdziņu radās, redzot, kā Amēlijai patika šūpoties uz šūpuļzirdziņa, ciemojoties pie viņas krusttēva. Arī ideja par rotu plauktiņu radās tādēļ, ka Lauras rotas bija pakarinātas pie sienas uz parastām aukliņām. Tad radās doma par skaistu rotu plauktu, lai viss ir pārredzami un parocīgi,» teic Normunds.

Par koka šūpuļzirdziņiem informācija tika meklēta internetā, taču to bijis grūti atrast. «Nolēmu taisīt pats savu dizainu, un skices tapa cita pēc citas. Pa dažiem vakariem un naktīm zirdziņš bija gatavs,» viņš stāsta.

Kreatīvais Koks izgatavo visdažādākos koka izstrādājumus, taču pagaidām tas vēl nav uzņēmums, bet gan kopīgi veidots nosaukums nākotnes iecerēm. «Darbu veidošanai izmantoju masīvkoka materiālus. Latvijā pagrūti atrast kvalitatīvu koka šūpuļzirdziņu. Fabrikas ražojumi ir apbrīnas vērti tikai cenu ziņā, bet ārpus Latvijas robežām esot vēl grūtāk kaut ko tādu atrast. Cenšamies radīt kaut ko kvalitatīvu, unikālu un skaistu. Pašreiz darbojamies trijatā - es, Laura un mūsu meitiņa Amēlija,» atklāj Normunds. Viņš darbojas ar koku, griež un slīpē, Laura strādā pie darbu dizaina, krāsojuma, bet mazā Amēlija ir atbildīga par gatavā produkta pieņemšanu, novērtēšanu un uzmēģināšanu.

Viņš atzīst, ka darbiem ir liela atsaucība: «Atzinīgi darbus novērtē ne tikai draugi un paziņas, bet arī veikali, ar kuriem tiek runāts par turpmāko sadarbību nākotnē. Tāpat arī ir atsaucība no privātpersonām sociālajos tīklos.»

Plašāk - 6. marta laikrakstā Alūksnes Ziņas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra