Gan autobusu ražošanas uzņēmuma «AMO Plant», gan vagonbūves rūpnīcas «Baltic Railway Holding» finanšu grūtības plānots atrisināt šā gada laikā, vēsta portāls zz.lv.

Uz šādas optimistiskas nots ceturtdien noslēdzās Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa un Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova tikšanās vēstnieka oficiālās vizītes laikā Jelgavā, kad viņš apmeklēja arī abus uzņēmumus.

«Neskatoties uz grūtībām, kas mums radās ES noteikto sankciju dēļ Krievijai, esam atraduši risinājumus, un jau tuvākajā laikā tiks parakstīti dokumenti, kas situāciju stabilizēs,» preses brīfingā uzsvēra «Baltic Railway Holding» vadītājs Andrejs Sačiks. Viņš uzsvēra, ka ir panākta vienošanās ar bankām par papildu finansējuma piešķiršanu rūpnīcas būvniecībai, kā arī šodien ar kreditoriem panākta vienošanās par saistību nokārtošanu un attiecīgi dokumenti tiks parakstīti jau tuvākajā laikā. Viņš prognozēja, ka jūnijā vai jūlijā jau atsāksies «aktīva būvniecības fāze» un rūpnīca darbu varētu atklāt jau šā gada beigās.

«Līdz ar finanšu problēmu rašanos mums nācās mainīt uzņēmuma ražošanas koncepciju. Un šobrīd ir nolemts vagonu ražošanas jaudu samazināt no sākotnēji plānotajiem 2500 līdz 1500 vagoniem gadā. Mazāks būs arī vagonu konstrukciju klāsts – paredzam ražot tikai universālo platformu un universālo kravas vagonu,» pauda A.Sačiks. Viņš gan apgalvoja, ka iecerēto darba vietu skaits nesamazināsies. Tieši pretēji – sākotnēji plānoto 220 darbinieku vietā uzņēmums varētu darba vietas nodrošināt vēl papildus 150 cilvēkiem. Lai pilnvērtīgi  izmantotu lielo ražošanas ēku, uzņēmums šeit plāno izvietot vēl divas citas ražotnes, kas izgatavotu aviācijā un kuģniecībā nepieciešamas detaļas.

Tikpat optimistiski noskaņots bija arī «Amo plant» vadītājs Valērijs Juhņevičs, kurš pauda, ka jau līdz aprīļa beigām plānots saņemt pozitīvu atbildi no uzņēmuma lielākā akcionāra – Maskavas valdības – par papildu finansējuma piešķiršanu «Amo plant» stabilas darbības atsākšanai. Viņš pauda, ka jau ir izdevies noslēgt sadarbības līgumu ar kādu Polijas uzņēmumu par autobušu komplektēšanu Jelgavas ražotnē, jo Polijas uzņēmums savā ražotnē šobrīd nespējot izpildīt visus pasūtījumus.

Jelgavas mērs A.Rāviņš atzinīgi novērtēja Krievijas puses centienus stabilizēt un atjaunot abu uzņēmumu darbību, kā arī nodrošināt ar solītajām darba vietām Jelgavas iedzīvotājus.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra