Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa nolēmusi iecelt par administratoru AS VEF Radiotehnika RRR, tiesiskās aizsardzības procesā sertificētu administratoru Vigo Krastiņu, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS VEF Radiotehnika RRR tiesiskās aizsardzības procesa pieteikums tika izskatīts rakstveida procesā 2015.gada 5.janvārī.
5.janvārī Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ir apstiprinājusi AS VEF Radiotehnika RRR iesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.

Uzņēmums tiesiskās aizsardzības plānā skaidro, ka 2005. gadā komercsabiedrība veica ražošanas iekārtu modernizāciju. Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu un SEB Bankas kredītu izdevās iegādāties jaunas, modernas ražošanas iekārtas.

Iekārtas ir paredzētas akustisko sistēmu un iespiedplašu ražošanai.

Bankas piešķirto kredītu bija paredzēts atdot līdz 2015. gadam, bet 2008.-2009. gadā, iestājoties ekonomiskai krīzei valstī un pasaulē, banka lika atdot izsniegto kredītlīniju un kredītu viena gada laikā. Šie notikumi kopā ar pieprasījuma pēc komercsabiedrības ražoto preču kritumu izpaudās krasā apgrozījuma līdzekļu kritumā un daļēji paralizēja uzņēmuma darbību.

Finanšu problēmas noveda pie ražošanās apgrozījuma samazināšanas līdz minimumam. Pēc konstruktīvām pārrunām ar banku, uzņēmums vienojās par tālāku sadarbību un joprojām sadarbojas ar SEB Banku. Komercsabiedrība pieņēma lēmumu ražošanas iekārtas nodod nomā un daļēji iznomāt ražošanas telpas. bet ņemot vērā, ka komercsabiedrībai bija spēkā līgumi par akustisko sistēmu pārdošanu ar ekskluzīvo dīleri NVS valstīs OOO Rufino, tā turpināja izplatīt attiecīgā tirgū produkciju, kas tika ražota ar trešo pušu palīdzību, izmantojot iznomātas iekārtas un
platības.

Šie faktori ir tieši ietekmējuši komercsabiedrības maksātspēju un saistību izpildi pret kreditoriem. Šajā sarežģītajā situācijā nopelnītā nauda pilnā apjomā tiek izmantota, lai
segtu operatīvos maksājumus pakalpojumu piegādātājiem par sniegtiem pakalpojumiem, nodrošinātajam kreditoram procentu maksājumus un nodokļu maksājumus, bet ar to vairs nepietiek, lai segtu pilnīgi visas maksājumu saistības.

Rezultātā komercsabiedrībai pakāpeniski ir izveidojušies būtiski parādi pret kreditoriem, skaidro uzņēmums.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra