2015. gada aprīlī, salīdzinot ar martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums  pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2,5%, ko ietekmēja kāpums  eksportā – par 6,1% (no tā eirozonā par 0,3% un ārpus eirozonas – par 10%), bet  vietējā tirgū bija samazinājums par 0,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Apgrozījuma pieaugumu eksportā ietekmēja realizētās produkcijas kāpums citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve, dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē un metālu ražošanas nozarē.

Salīdzinot ar 2014. gada aprīli, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 1,2%, ko veicināja pieaugums eksportā par 10,6% (no tā eirozonā - par 23,6%, ārpus eirozonas -  par 3%), bet vietējā tirgū bija kritums par 6,6%.

Apgrozījuma pieaugums abos tirgos bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra