2015. gada augustā salīdzinājumā ar jūliju apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 1,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Apgrozījuma samazinājums bija eksportā par 4,5% (kritums ārpus eirozonas – par 4,9%, bet uz eirozonu pieaugums – par 3,1%). Savukārt vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 0,3%.

Apgrozījuma samazinājums bija metālu ražošanas nozarē, citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana), automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 9%, elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 8,3% un tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 7,6%. Kritums bija arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē – par 2,8% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 6%.

Savukārt apgrozījuma pieaugums pret iepriekšējo mēnesi bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē - par 19,5%, dzērienu ražošanas nozarē – par 15,8% un mēbeļu ražošanas nozarē – par 4,1%.

Salīdzinot ar 2014. gada augustu, apgrozījums apstrādes rūpniecībā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 0,2%, unto ietekmēja apgrozījuma kāpums eksportā par 1,4% (no tā eirozonā - par 32,4%, ārpus eirozonas kritums par 13,8%), savukārt vietējā tirgū bija kritums par 0,7%.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra