Šī gada martā, salīdzinot ar februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 3,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 2,8%, eksportā – par 4,5% (eirozonā kāpums par 10,4% un ārpus eirozonas – par 0,6%).
Apgrozījuma pieaugums bija metālu ražošanas nozarē, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 34,5%, pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 3,8% un mēbeļu ražošanas nozarē – par 3,6%.

Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā tiek ieskaitīti arī nepabeigtie ražojumi un produkcijas krājumi, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

2015. gada martā, salīdzinot ar 2014. gada martu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 0,5%, tai skaitā vietējā tirgū par 3,1%, bet eksportā bija pieaugums par 2,5% (no tā eirozonā pieaugums par 24,6%, bet ārpus eirozonas - samazinājums par 9,4%).

Apgrozījuma samazinājums bija apģērbu ražošanas nozarē par 14,6%, tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,6% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 2,9% (no tā eksportā – par 11,4%, bet vietēja tirgū – pieaugums par 0,4%). Nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē bija kritums par 8,9%, un tā pamatā bija apgrozījuma samazinājums vietējā tirgū.
Savukārt pieaugums bija metālu ražošanas nozarē, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē, mēbeļu ražošanas nozarē par 15,3% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē par 7,8%.

Šā gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2014. gada 4. ceturksni, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem palika iepriekšēja ceturkšņa līmenī. Eksportā bija pieaugums par 1,9% (no tā eirozonā – par 25,5%, bet ārpus eirozonas – samazinājums par 8,5%), bet vietējā tirgū bija samazinājums par 1,5%.

2015. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2014. gada 1. ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 2,8%. Krituma pamatā bija apgrozījuma samazinājums vietējā tirgū par 7%. Eksportā apgrozījums pieauga par 2,4% (no tā pieaugums eirozonā – par 21,4%, bet ārpus eirozonas – samazinājums par 8,1%).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra