Šā gada jūlijā salīdzinājumā ar jūniju apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 0,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Apgrozījums eksportā pieauga par 1,3% (uz eirozonu – par 7%, bet ārpus eirozonas – kritums par 4,1%). Savukārt vietējā tirgū apgrozījums samazinājās par 0,5%.

Apgrozījuma pieaugums bija mēbeļu ražošanas nozarē par 5,2% (pieaugums vietējā tirgū, bet eksportā – samazinājums), gatavo metālizstrādājumu ražošanas, izņemot mašīnas un iekārtas, nozarē – par 4,6% (apgrozījuma kāpums abos tirgos) un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 4,6% (apgrozījuma kāpums abos tirgos).

Savukārt apgrozījuma samazinājums pret iepriekšējo mēnesi bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē par 10,5%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 9,9% un gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanas nozarē – par 7,6%.

Salīdzinot ar 2014. gada jūliju, apgrozījums apstrādes rūpniecībā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,2%, un to ietekmēja kritums vietējā tirgū par 3,8%. Eksportā apgrozījums pieauga par 4,7% (eirozonā kāpums par 28,9%, ārpus eirozonas kritums par 8,8%).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra