2015. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga  par 1,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Kāpums bija eksportā par 4,1% (no tā eirozonā – par 1,4%, bet ārpus eirozonas – par 4,9%). Savukārt vietējā tirgū apgrozījums samazinājās par 1,2%.

Apgrozījuma pieaugums bija elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 19,9%, gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas - par 5,4% un kokapstrādē – par 2,9%.

Savukārt apgrozījuma samazinājums pret iepriekšējo mēnesi bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē - par 19,1%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 8,6% un mēbeļu ražošanas nozarē – par 7,9%.

Salīdzinot ar 2014. gada oktobri, apgrozījums apstrādes rūpniecībā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem samazinājās par 1%, un to ietekmēja apgrozījuma kritums vietējā tirgū – par 4,9%. Savukārt eksportā bija kāpums par 3,6% (no tā eirozonā - par 36%, ārpus eirozonas kritums par 12,4%).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra