Pērnā gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 0,8%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

To ietekmēja eksporta samazinājums par 2,7% (no tā eirozonā – par 0,2% un ārpus eirozonas – par 5,6%). Savukārt vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 0,7%.

Apgrozījuma samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē (kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) par 25,2% (vietējā tirgū – par 23,4%, eksportā – par 31,6%), tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,4% (vietējā tirgū – par 7,6%, eksportā – par 8,7%) un dzērienu ražošanas nozarē – par 5,5% (tai skaitā eksportā samazinājums par 27%, bet vietējā tirgū pieaugums par 1,4%).

Apgrozījuma pieaugums novembrī, salīdzinot ar oktobri, bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē par 7,2% (vietējā tirgū – par 8,1%, eksportā – par 6,7%), gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanas nozarē – par 4,5% (vietējā tirgū pieaugums par 8,8%, bet eksportā samazinājums par 5,2%), gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 4,4% (no tā vietējā tirgū pieaugums par 9,2%, bet eksportā - kritums par 2,9%).

2014. gada novembrī, salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās apstrādes rūpniecības apgrozījums samazinājās par 7%.

Vietējā tirgū apgrozījums sarucis par 9,3%, eksportā – par 4% (no tā eirozonā – par 7,7%, bet ārpus eirozonas - par 2,1%).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra