Šā gada janvārī, salīdzinot ar 2014. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 0,1%, ko ietekmēja produkcijas realizācijas samazinājums vietējā tirgū par 3,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Eksportā apgrozījums pieauga par 4,4%, no tā eirozonā – par 26,1% (ar šī gada 1. janvāri Lietuva pievienojās eirozonai), bet ārpus eirozonas vērojams kritums par 4,8%.

Apgrozījuma samazinājums janvārī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 18,8%, no tā eksportā – par 30,8%, bet vietējā tirgū – pieaugums par 5,3%, elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 13% (vietējā tirgū – par 21%, eksportā – par 8,9%). Kritumu uzrādīja arī pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: kokapstrāde – par 0,2% un pārtikas produktu ražošana – par 0,2%. Abām nozarēm samazinājuma pamatā bija apgrozījuma kritums vietējā tirgū.

Savukārt apgrozījuma pieaugums bija mēbeļu ražošanas nozarē – par 27,5%, apģērbu ražošanas nozarē – par 8,2% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas, izņemot mašīnas un iekārtas, nozarē – par 6,2%. Pieaugums bija gan vietējā tirgū, gan eksportā.
2015. gada janvārī, salīdzinot ar 2014. gada janvāri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 1,7%, tai skaitā vietējā tirgū – par 6%, bet eksportā bija pieaugums par 3,5%. Eksporta kāpumu veicināja apstrādes rūpniecības apgrozījuma palielinājums eirozonā – par 21,9%, bet ārpus eirozonas bija samazinājums – par 7,1%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra