Izmantojot Eiropas Biznesa atbalsta tīkla palīdzību, vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu sākuši sadarbību ar ārvalstu partneriem


Tā DB norāda Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) Latvijā koordinatore Inga Valdmane. Tas nozīmē, ka EEN kolēģi ir palīdzējuši sameklēt potenciālus partnerus, palīdzējuši sarunās un veicinājuši sadarbības uzsākšanu.


Viens no veiksmīgi realizētajiem nesen notikušajiem projektiem ir Latgales reģiona uzņēmēju tirdzniecības misija uz Tamperi, kura tika organizēta sadarbībā ar Somijas EEN kolēģiem. Misijā piedalījās 15 uzņēmēji no Latvijas, kuri tikās ar 17 somu biznesa pārstāvjiem. Seši uzņēmumi jau noslēguši vienošanās par sadarbību ar Somijas uzņēmumiem, turklāt misija notikusi tikai aprīlī. 


«Ļoti veiksmīgs sākums», tā sadarbību ar somu partneriem raksturo SIA Gravatex tirdzniecības pārstāve Santa Bļinkova. Uzņēmums nodarbojas ar dekoratīvo žogu un sienu paneļu izgatavošanu no koka. Vienam somu internetveikalam produkcija jau ir nosūtīta – ar koka žogiem tas iecerējis papildināt savu līdzšinējo piedāvājumu, kur dominēja metāla sētas. Plānots, ka šis tirgotājs ar Gravatex produktiem startēs arī izstādē. Savukārt kādai somu dizaina studijai šobrīd top produkcija – uzņēmumam lielāka interese ir par sienas paneļiem, stāsta S. Bļinkova. Viņa uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un EEN lomu kompānijas veiksmīgajā startā – tā palīdzējusi ar informāciju, ieteikumiem. «Kontaktējamies ar viņiem gandrīz katru dienu, reizēm prasām visdīvainākos jautājumus,» nosmaida S. Bļinova.


LIAA un EEN kopā ar Latgales uzņēmējdarbības centru palīdzēja – tā saka arī SIA Jordan Polymer pārstāvis Rihards Jordans, uzsverot, ka, lai veidotos sadarbība, nepieciešama visu pušu ieinteresētība. Pēc tirdzniecības misijas Somijā uzņēmums iespējamam sadarbības partnerim nosūtījis pirmo paraugu kravu ar kompānijas ražotajām plastmasas granulām, tagad tiek gaidīta atbilde. Kamēr nav saņemta pozitīva reakcija no potenciālā partnera, R. Jordans ir piesardzīgs komentāros par turpmāko darbību Somijā. 


Visu rakstu Ar padomu un informāciju palīdz ieiet ārvalstu tirgos lasiet 11. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra