SIA EHT Fabrik nostiprinājis pozīcijas industriālo komponenšu ražošanā un grasās pakāpeniski realizēt sen lolotu sapni par industriālā dizaina attīstību, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

SIA EHT Fabrik dibināts 2003. gadā, sākotnēji tās nosaukums bija EHT Dizains. Uzņēmums pirmos darbības gadus izgatavoja nestandarta metāla konstrukcijas, piemēram, kāpnes, margas, baseina aprīkojumu, vides objektus, interjera dizaina priekšmetus u.c. Tolaik šajā segmentā darbojās daudzi, pieprasījums pieauga līdz ar būvniecības tempu paātrināšanos. «Mums šķita, ka šādi nelieli, individuāli pasūtījumi ir bez attīstības potenciāla. Gribējām attīstīt savus produktus – no dizaina līdz prototipa izstrādei. Realitāte izrādījās tāda, ka šo «idiotu sapni» ir grūti piepildīt. Lai spētu veiksmīgi attīstīt savus produktus un nodrošināt ražošanas ciklu, ir nepieciešamas ārkārtīgi dārgas iekārtas,» stāsta viens no SIA EHT Fabrik dibinātājiem, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Roberts Šēnbergs. Viņa biznesa partneris, kompānijas valdes loceklis Gusts Sekacis teic, ka abiem toreiz šķita – savu produktu veidošana būs pareizais ceļš, bet tā iešana kļuvusi aizvien grūtāka un smagāka. Nācās pieņemt stratēģiski svarīgu lēmumu par uzņēmuma tālāko attīstības potenciālu un virzienu.

Kā vāveres ritenī

2007. gadā EHT Fabrik tika investēti gandrīz 500 tūkstoši eiro un iegādāts lāzergriešanas un liekšanas darbgalds. Uzņēmums sāka specializēties industriālo iekārtu un to sastāvdaļu – komponenšu – ražošanā. Papildus sērijveida ražošanai tika attīstīta savu produktu ražošana, saglabājot EHT Dizains zīmola atpazīstamību. Uzņēmēji nolēma, ka stabilitāte jāgūst ar pilnvērtīgu iekārtu izmantošanu, nevis savu produktu izstrādi. Tikai pirms trīs gadiem tika sasniegta pilnvērtīga ražotnes noslodze, un šobrīd darbinieki strādā trīs maiņās. «Kā sākām ražot industriālo iekārtu sastāvdaļas ar augstu pievienoto vērtību, tā iekļuvām vāveres ritenī, no kura netikām ārā. Mēs par to priecājāmies, jo radās eksporta iespējas. Vietējais tirgus kļuva neinteresants, bet lielais darba apjoms mūs aizvien vairāk attālināja no sapņa par savu produktu ražošanu. Izdarījām viltīgu gājienu un izveidojām divas – dizaina un ražošanas – nodaļas. Mums patīk strādāt gan vienā, gan otrā jomā. Mums štatā ir astoņi inženieri, kas ir mūsu intelektuālais kapitāls,» stāsta G. Sekacis.

Visu rakstu Ar vienu kāju dizainā,  ar otru – ražošanā lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra