Tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas uzņēmums Artex Latvia Smiltenē ir darba devējs 64 cilvēkiem, no kuriem 44 strādā ražošanā. Uzņēmums attīstās un cenšas iekarot aizvien jaunas nišas, piemēram, ne tikai lidmašīnu literatūras maisiņu un glābšanas vestu somiņu izstrādāšanā, bet arī gaisa transporta ādas sēdekļu šūšanā, vēsta reģionālais laikraksts Ziemeļlatvija.

«Kaut arī Zviedrijā ir līdzīgs uzņēmums, mēs strādājam pilnīgi patstāvīgi. Mūsu mērķis nav tikai šūt, bet arī izstrādāt gatavu produktu. Artex galvenie darbības virzieni ir transportlīdzekļu sēdekļu pārvalku un mēbeļu pārvalku ražošana. Sākām sadarbību ar uzņēmumu, kuram šujam un montējam skaņu absorbējošās sienas. Šobrīd lielākā sadarbība ir ar zviedru uzņēmumiem, bet mūsu klienti ir arī Vācijā, Anglijā, Norvēģijā un Igaunijā,» stāsta SIA Artex Latvia valdes priekšsēdētāja Dace Stungrevica.

Konkurence starptautiskajā tirgū Artex Latvia šobrīd ir krietni lielāka nekā pirms pieciem gadiem. «Kad sākām, mums spēcīgs konkurents bija Lietuva. Šobrīd tā ir vēl lielāka, papildu tai arī Polija, kura attīstījusi vairākus uzņēmumus industriālajā ražošanā. Līdz ar to arī pasūtījumus saņemt ir grūtāk, bet mēs tam veltām daudz laika, resursus un pūles. Klienti preci grib iegādāties pēc iespējas lētāku. Tāpēc visu laiku ir jāmeklē labākie risinājumi,» atzīst Artex Latvia valdes priekšsēdētāja.

«Šajā darbā ir nepieciešamas specifiskas zināšanas un iemaņas, jo šūt apģērbu šūšanas salonā vai šeit automašīnu pārvalkus ir pilnīgi atšķirīgas lietas. Lielākoties kolektīvs ir nemainīgs. Taču gadījumos, kad pieņemam jaunu darbinieku, to apmācām,» saka Artex Latvia Smiltenes struktūrvienības vadītāja Marita Bērziņa.

Plašāk lasiet laikrakstā Ziemeļlatvija.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra