AS Grobiņa valdi atstās līdzšinējais valdes loceklis Andris Vītoliņš, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt viņa vietā valdē ir ievēlēts Ireneušs Sajevics.

Tāpat uzņēmumam mainījies īpašnieku sastāvs. Līdzšinējā lielākā uzņēmuma akcionāre Aksana Jansone pārdevusi sev piederošos 206,37 tūkstošus akciju, kas veido vairāk nekā 40% no kopējā kompānijas akciju skaita. Akcijas iegādājies Roberts Grcegorzs Mielenčuks, kļūstot par lielāko uzņēmuma akcionāru.

AS Grobiņa vadība informē, ka izpildot AS Citadele banka akceptēto saistību restrukturizācijas projektu, kura mērķis ir atjaunot esošo aizdevumu saistību ilgtermiņa atmaksas grafiku, AS Grobiņa līdz 31.martam bija jānodrošina vairāku nosacījumu izpilde: kažokzvēru barības ražotnes Liepājā, Brīvības ielā 119A nodošana ekspluatācijā un jāatmaksā AS Citadele banka 800 tūkstoši eiro, ko veido uzkrātie procenti un daļa no aizdevuma pamatsumma. Abi nosacījumi ir izpildīti. Tāpat AS Grobiņa bija jāsamazina kreditoru apjoms par 2,34 miljoniem eiro. Minēto nosacījumu AS Grobiņa izpildījusi, iesniedzot AS Citadele banka darījuma dokumentus kreditoru parādu samazinājumam par 2,344 miljoniem eiro.

Uzņēmumam arī jāpiesaista ilgtermiņa papildus finanšu līdzekļi vismaz 500 tūkstošu eiro apmērā. Minētā nosacījuma izpilde šobrīd ir procesā, jo AS Grobiņa līdz 31. martam ir noslēgusi Investīciju priekšlīgumu ilgtermiņa finansējuma piešķiršanu viena miljona eiro apmērā, kā rezultātā šobrīd tiek veikts aktīvs darbs pie tajā ietverto nosacījumu izpildes un nosacījumu saskaņošanas ar AS Citadele banka. Šobrīd AS Grobiņa vadības rīcībā nav informācijas par tādiem apstākļiem, kādēļ priekšlīgumā paredzēto ilgtermiņa finansējumu varētu neizsniegt.

AS Citadele banka ir apstiprinājusi, ka izpildot atlikušo restrukturizācijas projektā ietverto noteikumu par papildus mezanīna aizdevuma piešķiršanu, banka ir gatava noslēgt vienošanos par aizdevumu atmaksu ilgtermiņā, skaidro AS Grobiņa. 
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra