AS KVV Liepājas Metalurgs, ko pērn oktobrī iegādājās Ukrainas uzņēmums KVV Group, saražojis pirmās 5000 tonnas tērauda armatūras. Plānots, ka martā pirmā produkcijas krava tiks eksportēta uz Alžīriju, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā KVV Liepājas Metalurgs uzsāka tehnoloģisko iekārtu pārbaudes un ražošanu vienā no rūpnīcas korpusiem – velmētavā. Ņemot vērā, ka rūpnīca salīdzinoši ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, sākotnēji ražošana tiek atsākta izmēģinājuma režīmā, pakāpeniski palielinot tās jaudas.

Sākotnējās velmētavas ražošanas jaudas būs ap 35 tūkstošiem tonnu tērauda armatūras mēnesī, nodarbinot aptuveni 550 darbiniekus.

KVV Liepājas Metalurgs ražotnes darbības atsākšana notiks divos posmos. Pirmajā posmā tiek uzsākta darbība velmētavā. Savukārt vēlāk tiks uzsākta ražošana arī tēraudkausēšanas cehā.

Holdinga KVV Group uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz 1 miljonu kv.m.

Liepājas Metalurgs ir KVV Group otrais metalurģijas nozares uzņēmums, kura darbību tā būs atjaunojusi. 2013. gadā tā iegādājās Doņeckas elektrometalurģijas rūpnīcu, bet bija spiesta atteikties no darījuma ģeopolitiskās situācijas reģionā dēļ.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra