Lai gan šorīt neilgi pēc saullēkta daudzviet Latvijā, īpaši Vidzemē, fiksēta zema gaisa temperatūra, bet vietumis bijušas arī salnas, tas nav kaitējis ziedošajiem ogulājiem, turklāt šogad varētu būt gaidāma izcila ogu raža, atzina Latvijas Augļkopju asociācijas vadītāja un krūmmelleņu audzētāja Māra Rudzāte.

«Mellenes un arī dzērvenes zied ļoti skaisti, vienos ziedos, tā ka būs izcila raža. Zied arī tās šķirnes, kas iepriekšējos gados bija pavājas. Ja tā turpināsies, domājam, ka no viena hektāra novāksim trīs četras tonnas melleņu, kas ir ļoti labs rādītājs,» sacīja Rudzāte.

Viņa arī norādīja - lai gan visi audzētāji nav apzināti, izskatoties, ka aizvadītās salnas postījumus nav nodarījušas.

«Vismaz pagaidām neviens no audzētājiem nav teicis, ka ir problēmas. Ābeles ir noziedējušas, dārza avenes vēl nav ziedos, ja nu vienīgi agrās zemenes ir skartas. Tomēr audzētāji laikus parūpējas par stādu apsegšanu un citiem pasākumiem, tādēļ nopietni kaitējumi nevarētu būt,» sacīja uzņēmēja.

Pēc Augļkopju asociācijas datiem, Latvijā ogulāju kopējā platība ir vairāk nekā 1936 hektāri. Pirmajā vietā pēc aizņemtās platības ir upenes - 542 hektāri, nākamās ir zemenes - 342 hektāri. Pārējie ogulāju stādījumi - avenes 228 hektāri, mellenes - 141 hektārs, dzērvenes - 103,6 hektāri, jāņogas - 69 hektāri, krūmcidonijas - 65 hektāri, kazenes - pieci hektāri un ērkšķogas - 1,5 hektāri. Pārējie ogulāji aizņem 440 hektārus, tomēr audzētāji nav uzrādījuši tajos audzējamo kultūru.

Tāpat Latvijā ir vairāk nekā 7000 hektāru komercdārzu. Līdera pozīcijā ir ābeļdārzi ar 1777 hektāru platību. Mazāku platību aizņem citi augļu koki - bumbieres - 140 hektārus, ķirši - 102 hektārus, plūmes - 105 hektārus.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra