Atklāj jauno alus muzeju

Ražošana
2015. gada 30. aprīlis 13:08

Aldaris jaunā alus muzeja izveidē ieguldījis 1,5 miljonus eiro un plāno attīstīt arī apkārtējo teritoriju.

«Mums jau kādu laiku bija sapnis izveidot šādu muzeju Latvijā un nu šī iecere ir īstenojusies. Alus ir dzēriens, kas patīk daudziem, tādēļ ir nozīmīgi parādīt, kā to brūvē, kāda ir tā vēsture un sniegt citu informāciju, jo ne visi zina, kā tiek izgatavots alus,» stāsta AS Aldaris izpilddirektors Marguss Kasteins. Viņš uzsver, ka jaunais muzejs ir sava veida nodeva un dāvana sabiedrībai uzņēmuma 150 gadu jubilejā.

«Mums ir lielas ambīcijas alus nozarē un uzskatām, ka Latvijā ir jāveicina alus kultūra, tādēļ muzejā ir plaša ekspozīcija par šo dzērienu,» uzsver M. Kasteins.

Alus muzeja izveidē ieguldīti 1,5 miljoni eiro, savukārt investīcijas kopā ar vēsturiskās alus darītavas atjaunošanas izmaksām veido 4 miljonus eiro. Kopējā ēku platība ir aptuveni 2500 kvadrātmetru, no kuriem aptuveni trešdaļa ir muzejs.

Paredzams, ka gadā muzeju apmeklēs 25 tūkstoši cilvēku, no kuriem aptuveni puse būs tūristi. Ar alus muzeja izveidi uzņēmuma vadība neplāno apstāties un patlaban tiek risinātas sarunas ar Rīgas pašvaldību par netālu esošā Aldara parka labiekārtošanu. Plānots, ka gada otrajā pusē tiks izsludināts metu konkurss parka attīstīšanai.

Muzeja arhitekte Liene Griezīte uzsvēra, ka ar uzņēmumu sadarbība ilgusi 2,5 gadus – pirmais posms bija teritorijas apgūšana, otrais – ražotnes labiekārtošana un trešais – muzeja izveide. Plānots, ka sekos arī ēkas augšējo stāvu apgūšana, izveidojot arī gastronomijas telpas. Tāpat viņa piebilda, ka šī ēka bijusi interesants objekts arhitektiem.

Savukārt muzeja identitātes un ekspozīcijas autors Rolands Puhovs norādīja, ka ekspozīciju centās veidot tā, lai tā būtu interesanta un mūsdienīga. Autori pirms tam ilgi pētīja un lasīja informāciju par pasaules alus tradīcijām un vēsturi, lai muzeju iekārtotu ar pietāti pret vēsturisko, taču tajā pašā laikā tas būtu mūsdienīgs. Muzejā aplūkojams alus brūvēšanas process, iekārtas, alus periodiskā tabula, kur apkopotas visi pasaules alus veidi, alus izejvielas un citas lietas. Muzejā būs iespējams rīkot meistarklases un apmeklētājiem būs iespēja izgatavot pašiem savu alus šķirni. Nākotnē muzeja ekspozīcija vēl tiks papildināta.

Muzeja konsultants Kārlis Dambergs sacīja, ka Aldaris veicis nozīmīgu darbu, turklāt pozitīvi vērtējams, ka tiek atjaunotas vēsturiskas ēkas. Pasaulē daudzviet notiek pretējs process un šīs ēkas kļūst par graustiem. «Muzejs arī ir spēcīgs punkts Sarkandaugavas rajona attīstībā, un šis ir vēl viens apliecinājums, ka Rīga var ieņemt vietu starp lielajām pasaules metropolēm,» viņš piebilst.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra