PVD šefs: stingrākas prasības attiecas ne tikai uz zivju, bet arī uz piena, gaļas un citām nozarēm

«Nav pamata uzskatīt, ka Ķīna īpaši negrib Latvijas ražojumus, jo normatīvo aktu izmaiņas skar visas eksportētājvalstis,» saka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, komentējot zivrūpnieku pārmetumus par valsts neizdarību, kuras rezultātā kavējas šprotu eksporta uzsākšana uz Ķīnu.

Administratīvās barjeras

«Pēdējā laikā sadarbība ar Ķīnu bijusi pietiekami efektīva, tikuši veiksmīgi saskaņoti sertifikāti piena, aitas un liellopu gaļas eksportam,» stāsta M. Balodis. Viņš uzsver, ka šprotes no Latvijas uz Ķīnu nelielā apjomā eksportētas jau kopš 2004. gada, bet patlaban mūsu zivju produkcijas ceļu aizšķērsojušas jaunas formālas prasības zvejas produkcijas eksportam – tikai pirms nedēļas PVD no Latvijas vēstniecības Ķīnā saņēmis jaunu sertifikāta modeli. Tas pēc saskaņošanas nosūtīts atpakaļ uz Ķīnu, kur tas jāapstiprina šīs valsts kompetentajām institūcijām.

Notikušo nevajag vērtēt kā mājienu ar slotaskātu Latvijas uzņēmējiem, atzīmē M. Balodis, piebilstot, ka arī citās valstīs, mainoties prasībām, automātiski mainās arī nepieciešamie sertifikāti. «No Latvijas puses kavēšanās nav, sertifikāts ir saskaņots, un tagad tas Ķīnai ir jāapstiprina. Nākamais solis – Latvijas uzņēmējiem jānonāk attiecīgajā Ķīnas reģistrā. Par mūsu ražotājiem visa informācija ir nosūtīta jau janvārī,» atklāj M. Balodis.

Latvijas uzņēmumu iekļaušanu reģistrā varētu pasteidzināt maija sākumā iecerētā zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizīte Ķīnā.

Visu rakstu Atsitas pret Ķīnas birokrātijas mūri lasiet 23. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra