No 5.oktobra reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi tiks vienādoti vairākos maršrutos Pierīgā un bijušajā Alūksnes rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina AS CATA un SIA Sabiedriskais autobuss, informē Autotransporta direkcija.

Savukārt 6.oktobrī jaunie tarifi stājas spēkā SIA Sabiedriskais autobuss apkalpotajos maršrutos bijušajā Ventspils un Kuldīgas rajonā. Ņemot vērā, ka pirms tarifu izlīdzināšanas uzsākšanas reģionālajos maršrutos pastāvēja 24 dažādi tarifi, to vienādošanas rezultātā braukšanas maksa, braucot dažāda garuma distances, paliks nemainīga, samazināsies vai cituviet nedaudz palielināsies.

Rīgas teritorijā, kur reģionālo vietējo maršrutu pārvadājumus nodrošina AS CATA, brauciena maksa, mērojot attālumu starp pirmajām pieturvietām, pieaugs par 0,10 eiro, sasniedzot 0,80 eiro. Savukārt pārējā bijušā Rīgas rajona teritorijā, tostarp Siguldā, Krimuldā un Mālpilī, minimālā braukšanas maksa paliks nemainīga. Braucot attālumu, kas garāks par septiņiem kilometriem, biļetes cena palielināsies ne vairāk kā par 20 procentiem. Līdz ar jauno tarifu stāšanos spēkā AS CATA apkalpotajos maršrutos Rīgas plānošanas reģionā būs atlicis viens pārvadātājs, kas līdz 1.novembrim sabiedriskā transporta pakalpojumus sniegs saskaņā ar vecajiem tarifiem.

Bijušajā Alūksnes rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina SIA Sabiedriskais autobuss, maksa par pirmajiem brauciena kilometriem nemainīsies. Biļetes cena paliks nemainīga, braucot arī attālumu no septiņiem līdz 33 kilometriem, bet, mērojot garākas distances, brauciena maksa samazināsies. Vidzemes plānošanas reģionā pasažieru pārvadājumus vietējās nozīmes maršrutos nodrošina seši pārvadātāji, un SIA Sabiedriskais autobuss ir otrais uzņēmums, kas turpmāk sniegs pakalpojumus saskaņā ar vienādotajiem tarifiem.

SIA Sabiedriskais autobuss nodrošina pasažieru pārvadājumus arī bijušā Ventspils un Kuldīgas rajona teritorijā. Plānots, ka, sākot ar 6.oktobri, Ventspilī maksa par pirmajiem brauciena kilometriem nemainīsies, bet pārējā bijušā Ventspils rajona teritorijā minimālā braukšanas maksa palielināsies par 0,05 eiro, sasniedzot 0,40 eiro. Savukārt bijušajā Kuldīgas rajonā maksa, braucot attālumu starp pirmajām pieturvietām, paliks nemainīga. Gan bijušajā Ventspils, gan Kuldīgas rajonā biļetes cena pieaugs ne vairāk kā par 20%, braucot attālumu no septiņiem līdz 40 kilometriem, bet pēc brauciena 40.kilometra plānots braukšanas maksas samazinājums. Līdz ar jauno tarifu stāšanos spēkā SIA Sabiedriskais autobuss apkalpotajos maršrutos Kurzemes plānošanas reģionā būs atlicis viens pārvadātājs, kas sabiedriskā transporta pakalpojumus pagaidām vēl sniegs saskaņā ar vecajiem tarifiem.

Reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi ir vienādoti gandrīz visā Pierīgā, bijušajā Limbažu rajonā, Tukuma novadā, bijušajā Valmieras, Valkas, Dobeles un Jēkabpils rajonā, Jelgavas, Aizkraukles, Bauskas, Aknīstes un Viesītes novadā, bijušajā Saldus rajonā, Talsu novadā, bijušajā Daugavpils rajonā un Krāslavas novadā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi AS Rīgas Taksometru parks, SIA Ekspress Ādaži, Galss Buss, AS CATA, SIA Tukuma auto, VTU Valmiera, Dobeles AP, Spuņģēni-Daugavieši, Migar, Aizkraukles ATU, Aips, Aiva auto, Aknīstes pakalpojumi, Rubenītis, Viesītes transports, Sabiedriskais autobuss, Talsu autotransports, Daugavpils AP, Robežnieki un Astašova.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra