2015.gadā ražotāju apvienības Baltijas ogu kompānija apgrozījums sasniedzis 1,1 miljonu eiro, informē DNB banka.

Kooperatīva Baltijas ogu kompānija pārstāve, uzņēmuma Very Berry īpašniece Gundega Sauškina ir pārliecināta, ka panākumu pamatā bijusi tieši apvienošanās. «Latviešiem vienmēr bijušas problēmas ar kooperāciju, jo tiek uzskatīts, ka, kopā strādājot vairākiem uzņēmējiem, radīsies tikai strīdi. Mēs esam piemērs tam, kā kopā var sasniegt daudz vairāk nekā vienatnē. Ja mēs nebūtu nodibinājuši kooperatīvu, mēs nekad nebūtu sasnieguši to, ko pašlaik. Kopā esam spēcīgāki, un domāju, ka arī mūsu sadarbības partneriem mēs esam drošāks un atbildīgāks partneris,» uzsver G.Sauškina.

Tam, ka apvienošanās bijusi attīstības pamatā, piekrīt arī Baltijas ogu kompānijas valdes locekle Māra Rudzāte. «Ja mēs nebūtu apvienojušies, vēl aizvien būtu diezgan lieli nīkuļi,» teic M.Rudzāte.

Kooperatīva pārstāvji pārliecināti, ka veiksmes pamatā ir bijuši trīs zelta likumi. Viens no tiem ir godīgums, jo bez godīguma biznesā nekas nenotiek, otrs – veiksme, jo vienmēr ir jābūt īstajā vietā un īstajā laikā, kā arī pacietība, jo ir vienmēr jātic, ka ieguldītais darbs attaisnosies un izdodies sasniegt panākumus.

Baltijas ogu kompānija ir dibināta 2010.gadā, apvienojot sešas ogu audzēšanas un pārstrādes saimniecības. Kooperatīva biedri ir SIA Arosa R, SIA Very Berry, SIA Daileko, ZS Abullāči, ZS Dālders un ZS Dzintari. Kopējā apsaimniekoto daudzgadīgo stādījumu platība kooperatīvā ir 160 hektāru, taču tuvāko trīs gadu laikā platība tiks palielināta par 80 hektāriem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra