Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums SIA Stiga RM atjaunojis bankrotējušā kokapstrādes uzņēmuma SIA Kurzemes finieris darbību Kuldīgā, kur pieņēmis darbā 62 strādniekus, aģentūru LETA informēja Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Ramoliņš apstiprināja, ka ražotne veiksmīgi strādā un ražo finieri, bet no plašākiem komentāriem viņš atturējās.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Kuldīgas filiālē pavisam reģistrējušies vairāk kā 20 cilvēki, kuru pēdējā darba vieta bijusi Kurzemes finieris. Pēc filiāles vadītājas teiktā, šis skaitlis nav liels. Pēc sarunām ar Stiga RM pārstāvi sapratām, ka lielāko daļu bijušo Kurzemes finiera darbinieku ņems atpakaļ darbā, pastāstīja NVA Kuldīgas filiāles vadītāja Sandra Krinkele.

Iepriekš Kuldīgas Sociālais dienests, pamatojoties uz Kuldīgas novada domes lēmumu par ārkārtas situāciju, 74 grūtībās nonākušajiem Kurzemes finiera strādniekiem izmaksāja vienreizējus pabalstus 320 eiro apmērā, kā arī piešķīra brīvpusdienas diviem strādnieku bērniem. Jaunu palīdzību bijušajiem Kurzemes finiera darbiniekiem pašvaldība pēc tam vairs nav sniegusi - situācija ir uzlabojusies, un ražotne uzņēmuma Stiga RM vadībā atsākusi darbu, skaidroja Kuldīgas novada domē.

Kā ziņots, uzņēmums Stiga RM pagājušā gada beigās uz nomas tiesībām pārņēmis Kurzemes finiera rūpnīcu Kuldīgā, kurai 13.novembrī tika pasludināta maksātnespēja. Tieši Stiga RM vērsās Kuldīgas rajona tiesā, prasot atzīt uzņēmuma maksātnespēju. Kā aģentūrai LETA toreiz atzina Ramoliņš, Kurzemes finierim esot ļoti liels un sens parāds. Konkrētu parāda summu gan viņš neatklāja, vien norādīja, ka tas esot sešciparu skaitlis.

Kurzemes finieris reģistrēts 2006.gada 6.aprīlī Tukumā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 250 000 latu (355 720 eiro).
2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 3 471 837 eiro, un tas strādājis ar 330 494 eiro zaudējumiem, liecina Firmas.lv informācija. 2013.gadā uzņēmums nodarbināja 128 cilvēkus.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, Stiga RM reģistrēta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 920 876 eiro.

Uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 9,19 miljoni eiro, salīdzinot ar 7,45 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa - 638 290 eiro salīdzinājumā ar 138 021 eiro pirms gada. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra