Trešdien, 25. novembrī, plkst. 13 Rīgas domes pārstāvji kopā ar atbildīgajiem speciālistiem apmeklēs bijušo Rīgas pilsētas atkritumu izgāztuvi Kleisti, kur ir pabeigti rekultivācijas darbi, informē dome.

Patlaban ir sakopta pašvaldībai piederošā bijušās atkritumu izgāztuves Kleisti teritorija 4,5 ha platībā. Tajā ir pārvietoti sausie atkritumi, izveidojot ap 13 metru augstu uzkalnu, kas pārklāts ar bentonītmāla paklāju, lai nelaistu cauri lietus ūdeņus, uz tā ir uzvesta auglīgā grunts. Teritorija ir apzaļumota. Apkārt uzkalnam pa perimetru ir izrakti grāvji, kas savāc lietus ūdeņus, kā arī izveidota infiltranta barjera. Tāpat šeit ir ierīkoti monitoringa urbumi, lai varētu veikt vides stāvokļa uzraudzību.

Rekultivācijas darbus veica konsorcijs BRR, ko veidoja SIA Būvalts R un SIA Roadeks, savukārt SIA Geo Consultants nodrošināja būvuzraudzību.

Izgāztuves rekultivācija kopumā izmaksāja gandrīz 1,34 miljonus eiro (ar PVN), no tiem 669 822 eiro bija Kohēzijas fonda finansējums, tikpat liels bija Rīgas pašvaldības līdzfinansējums.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra