Nordea banka piešķīrusi finansējumu palielinājumu SIA Bio-Venta krājumu finansēšanai 2 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvji.

Kopējais bankas piešķirtā limita apjoms sasniedz 5,5 miljonus eiro, kas galvenokārt paredzēts uzņēmuma eksporta attīstībai un efektīvai finanšu plūsmas organizēšanai uzņēmumā.

SIA Bio Venta ir lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss Baltijā. Uzņēmuma galvenais stratēģiskais produkts ir biodīzeļdegviela, kas tiek ražota no atjaunojamiem dabas resursiem (rapšu sēklām) un ir izmantojama fosilās dīzeļdegvielas vietā. Kā zināms, biodīzeļdegvielu ikdienā patērē transportā kā piejaukumu fosilajai dīzeļdegvielai. Obligātais 5% biodegvielas piejaukums Latvijā ir noteikts no marta līdz novembrim. Uzņēmuma eksporta īpatsvars 2015.gadā no kopējā apgrozījuma šobrīd pārsniedz jau 93%.

SIA Bio-Venta valdes loceklis finanšu jautājumos Egils Staris: «Pateicoties Nordea banka piešķirtajamm papildu finansējumam, SIA Bio-Venta palielināsies pieejamais naudas līdzekļu apjoms periodā, kad vietējā tirgū realizācijas apjoms (novembris – marts) ir vismazākais un ir nepieciešams nodrošināt izejvielu krājumus ražošanas procesu nodrošināšanai arī pusgadu un ilgāku periodu pēc rapša ražas novākšanas.»

«SIA Bio-Venta ir ilggadējs Nordea bankas sadarbības partneris un mājas bankas klients. Tādēļ esmu jo īpaši gandarīts, ka mūsu līdzšinējā sadarbība iezīmē dažādus uzņēmuma attīstības posmus - no brīža, kad tika uzsākta Bio-Venta rūpnīcas būvniecība un uzstādīti ambiciozi mērķi eksporta uzsākšanai, līdz brīdim, kad uzņēmums sasniedzis nākamo savas attīstības fāzi, domājot par arvien jaunu eksporta tirgu apgūšanu. Ņemot vērā arvien pieaugošās pasaules tendences palielināt degvielas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem patēriņa īpatsvara apjomu transporta sektorā, saskatām lielu uzņēmuma eksporta izaugsmes potenciālu arī turpmāk,» Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra