Liepājas Biznesa centra attīstības pamatā ir iespējas samazināt izmaksas un klastera principi, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Privātā kapitāla biznesa centrs Liepājā darbojas jau 15 gadus, pulcējot galvenokārt skandināvu vai starptautiskus uzņēmumus, kuru darbība saistīta ar metālapstrādi vai plastmasas apstrādi. Saražotās produkcijas vairums tiek eksportēts uz Ziemeļeiropu un Rietumeiropu, arī uz ASV, līdz ar to ģeopolitiskā krīze biznesa centru nav ietekmējusi. Lai gan centra nomnieki ir nelieli un vidēji uzņēmumi, kopā tie dod darbu aptuveni 700 liepājniekiem. Vairums parka uzņēmēju plāno pieaugumu šogad. «Spriežot pēc resursu patēriņa, darbinieku skaita, pārrunām ar uzņēmuma vadību, kopējā tendence ir pozitīva un vērsta uz izaugsmi,» apgalvo centra apsaimniekotāju pārstāvis Livars Vangovskis.

Optimizē darbību

Atrašanās biznesa centrā sniedz vairākas priekšrocības, atzīst DB uzrunātie uzņēmēji. Nav jārūpējas par ražotnes būvniecību, komunikācijām un ēku apsaimniekošanu – to organizē parka īpašnieks. Ietaupās laiks un investīcijas nekustamajā īpašumā, uzņēmums var koncentrēties ražošanai. «Galvenā priekšrocība ir izmaksu optimizācija. Piemēram, esot biznesa parkā, izmaksas par apsardzi ir ievērojami mazākas nekā uzņēmumam esot atsevišķi. Jā, pastāv arī iekšēja sadarbība kaimiņu uzņēmumu tehnoloģiju izmantošanā,» atzīst LSEZ SIA Lesjofors Gas Springs direktors Ģirts Ančevskis. To, ka biznesa parkā ir iespēja kooperēties, ietaupot arī uz kādas reti izmantojamas iekārtas rēķina, nenoliedz arī citi nomnieki. Metālapstrādes nozares uzņēmumi izmanto pakalpojumus, kuru pašu ražotnē nav – piemēram, krāsošanu, virpošanu, savukārt citu nozaru ražotāji, kā Interspiro, pasūta dažādas sīkas detaļas no vietējiem ražotājiem. Kooperācijā iesaistās ne tikai parka ražotāji, bet arī citi reģiona uzņēmumi. Tas ļauj uzņemties pasūtījumus, kurus viena uzņēmuma spēkiem, iespējams, sīku tehnoloģisku trūkumu dēļ, nebūtu iespējams izpildīt.

Visu rakstu Biznesa centrs pievelk «savējos» lasiet 5. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra