Pirms diviem gadiem piedzīvojuši postošu ugunsgrēku, bet pērn izgatavojuši lielāko koka fasāžu sistēmu Baltijā. Koka logi daudz pasaka par mājas saimnieku, atzīst tēvs un dēls Māris un Juris Buši

Koka logu un durvju ražotājs Flora ir īsts ģimenes uzņēmums. Dibinātājs, valdes priekšsēdētājs un viens no trim īpašniekiem ir tēvs Māris Bušs, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Otrs īpašnieks ir dēls Juris Bušs, kurš pilda direktora pienākumus, bet trešā – meita Ilze Zviedrīte, kura pirms brāļa pabijusi direktores amatā, bet tagad «uz lentes uzlikusi bērnu ražošanu», kā labsirdīgi smejas ģimenes galva. «Kad māsa devās pirmajā bērna kopšanas atvaļinājumā, tēvs pateica – tu būsi direktors. Šķiet, tā viņam bija mūža vieglākā darbinieku atlase, bet man nācās pārkāpt sev pāri un pierādīt sevi nopietnu vīru sabiedrībā,» atzīst Juris Bušs, kurš par direktoru kļuva 24 gadu vecumā. 

Samaksa motociklos

«Uzņēmumu dibināju 1991. gada 14. martā, bet Komerclikums bija stājies spēkā tikai februāra beigās. Jelgavā esam pirmais uzņēmums atjaunotās Latvijas laikā, bet valstī, pieļauju, esam pirmajā desmitniekā,» saka Māris Bušs. Uzņēmuma nosaukums atgādina par laikiem, kad M. Bušs neko daudz nezināja par logu ražošanas niansēm, toties spēja rentabli audzēt puķes, kuras veda tirgot uz Krieviju un Ukrainu. 80 kvadrātmetru lielajā siltumnīcā blakus ģimenes dzīvojamai mājai zaļoja rožu stādi, bet pagrabā ar četrreiz mazāku platību tika steidzinātas desmitiem tūkstoši tulpju. Kad 1994. gadā sadārdzinājās elektroenerģija un apkure, ziedu audzēšana vairs neatmaksājās. Kritusī Padomju savienība nozīmēja arī maksātspējīgo pircēju zaudējumu, no kuriem vērtīgākie vēl nesen bija pilsētu apzaļumošanas kantori. Pēdējo rožu kravu M. Bušs aizveda uz Kovrovu, pilsētu, kuru pazina visā savienībā – motociklu ražošanas dēļ. Latviešu audzētājs, kravā atvedis 40 tūkstošus rožu stādu, saņēma pārmaiņu laiku labi ilustrējošu atbildi: gribi – ņem 13 motociklus vai arī nedabūsi neko, smejoties atminas M. Bušs. Dēls Juris Bušs, kurš tagad pārņēmis uzņēmuma vadības grožus savās rokās, atceras šos motociklus, tie piepildīja ne tikai garāžu, bet aizstāja arī tulpes Bušu māju pagrabā.

Visu rakstu Vienmēr ziedu laiki lasiet 21. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra