Briest par sešiem procentiem

Ražošana
2015. gada 3. decembris 10:37

2015. gadā Latvijas lielākie poligrāfijas uzņēmumi spējuši palielināt apgrozījumu par aptuveni 6%, sasniedzot 371 miljonu eiro, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tādas aplēses ir Ievai Bečerei, Latvijas poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektorei. Viņas vērtējumā šis gads kopumā nozares uzņēmumiem bijis labs. Gada sākumā vairāki uzņēmumi norādījuši, ka viņiem ir bijušas problēmas ar Baltkrievijas un Krievijas tirgu, kurus ietekmējušas nesenās sankcijas un Krievijas rubļa vērtības kritums, tomēr zaudējumi ir mazai daļai uzņēmumu. Turklāt šis gads ir devis iespēju iestrādāties Rietumeiropas tirgos.

A/s VG Kvadra Pak šis gads ritējis atbilstoši iepriekš plānotajam. «Līdz gada beigām paredzam sasniegt izvirzītos mērķus un pat mazliet pārsniegt tos. Salīdzinot ar 2014. gadu, paredzams apgrozījuma pieaugums 5% apmērā. Ņemot vērā esošo ģeopolitisko un ekonomisko situāciju, esam apmierināti ar sasniegtajiem rezultātiem un panākto izaugsmi. Šajā gadā esam veikuši vēl lielāku pārorientāciju no nestabilajiem austrumu tirgiem uz daudz stabilāko Baltiju un Ziemeļvalstīm,» atklāj Roberts Vasiļevskis, a/s VG Kvadra Pak ģenerāldirektors. Šī akciju sabiedrība ietilpst Van Genechten Packaging grupā, kas 2014. gadā ir iegādājusies vēl vienu rūpnīcu Krievijā, bet 2015. gadā – rūpnīcu Ungārijā.

«Šogad izjutām strauju konkurences pieaugumu. Daļēji to ietekmēja piedzīvotais ģeopolitiskais sasprindzinājums – uzņēmumi, kuri strādāja ar Krievijas tirgu, pārorientējās uz rietumiem. Skandināvija ir mūsu galvenais eksporta tirgus, un konkurences pieaugums tajā ietekmēja mūsu pakalpojuma cenu, kas nedaudz ietekmēja arī apgrozījumu. Kopumā esam apmierināti, jo 2015. gadu noslēgsim prognozētā budžeta robežās. Šogad apgrozījumu plānojam līdzīgu 2014. gada apgrozījumam – ap 14 miljoniem eiro,» informē Visvaldis Trokša, SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala valdes priekšsēdētājs.

Nozares līderis – SIA Livonia Print turpina darbu jaunu tirgu – Lielbritānijas un Francijas – apgūšanā un plāno apgrozījuma izaugsmi 7 līdz 10% apjomā, kas iespējams, palielinot esošās jaudas.

Visu rakstu Briest par sešiem procentiem lasiet 3. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra