Trešdien Satiksmes ministrijā notika VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS) ārkārtas akcionāru sapulce, kuras laikā nolemts, ka ar 7. janvāri amatu atstāj līdzšinējā valdes locekle Baiba Broka, informē Satiksmes ministrija.

Drošības policija janvāra sākumā nolēma neizsniegt B. Brokai speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lūgumu piešķirt pielaidi DP saņēma 2014.gada 24.novembrī, taču, ņemot vērā, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) jau iepriekš vērtēja Brokas kā tieslietu ministres atbilstību pielaides saņemšanai, DP secinājusi, ka nav pamata pārskatīt SAB lēmumu par atļaujas neizsniegšanu, raksta LETA.

LGS valdes priekšsēdis Dāvids Tauriņš aģentūrai LETA norādīja, ka nākotnē varētu tikt izvērtēta iespēja Brokai darbu turpināt nozarē citā amatā. Tauriņš arī sacīja, ka neatkarīgi no izveidojušās situācijas Brokai esot ievērojama un liela pieredze LGS pārstāvošā nozarē un būtu lietderīgi to izmantot tālāk. Viņa LGS esot nostrādājusi teju septiņus gadus. Vienlaikus gan Tauriņš atzina, ka šādi lēmumi vēl nav pieņemti.

Savukārt satiksmes ministrs Anrijs Matīss izteicās, ka LGS valdes locekļiem jābūt pielaidei valsts noslēpumam, - ja B. Broka pielaidi nav saņēmusi, šo amatu viņa turpmāk nevarēs ieņemt. Ar LGS vadību plānots pārrunāt, vai Brokas pienākumus pārdalīs starp pašreizējiem valdes locekļiem, vai tomēr viņas vietā tiks meklēts jauns valdes loceklis, norādīja Matīss. Viņš arī piebilda, ka, visticamāk, būs jāmeklē kāds kompetents cilvēks, kas pārzina šo jomu, un kādam šo funkciju vienkārši piekarināt nebūtu labi, jo pilnvaras ir ļoti nopietnas.

Kā aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja Broka, Drošības policija atteikusies izskatīt viņas iesniegumu par pielaides piešķiršanu, lai gan likums tādu iespēju neparedzot.

Broka uzsvēra, ka piecu gadu laikā, strādājot LGS, viņai ne reizi nav bijis saskarsmes ar dokumentiem, kam būtu bijusi nepieciešama 2.kategorijas pielaide valsts noslēpumam, bet to DP pat nav interesējis noskaidrot.

Db.lv jau rakstīja, ka decembrī no VAS Latvijas gaisa satiksme valdes aizgājis SIA GF Konsultācijas vienīgais īpašnieks Gints Freimanis, kurš valdē darbojās jau kopš 2011. gada nogales.
Savu darbu valdē turpina Ilze Aleksandroviča, Elmārs Švēde, savukārt uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pilda Dāvids Tauriņš.

Satiksmes ministrijas pārraudzībā esošajai Latvijas gaisa satiksmei, kas pērn spēja nodrošināt darbavietas 368 darbiniekiem, aizvadītajā gadā izdevās pacelt savu apgrozījumu līdz 24,221 miljoniem eiro, savukārt uzņēmuma peļņā vērojams kritums, tai nokrītot līdz 315,244 tūkstošiem eiro. Uzņēmuma rentabilitāte aizvadītajā gadā nokritās līdz 1,04.

Latvijas gaisa satiksme ir iekļauta Lursoft un laikraksta Dienas Bizness kopīgi veidotajā Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā, pēc 2013. gada apgrozījuma ieņemot 308. vietu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra