Šis gads transporta, tranzīta un loģistikas nozarē Latvijā iezīmējies ar centieniem palielināt mūsu valsts komersantu konkurētspēju, raksta laikraksts Dienas Bizness.

Lietā tiek liktas starptautiskas konferences, veikti normatīvo aktu grozījumi un rīkoti dažādi iepirkumi. Šo pasākumu augļi gan ienākas ne tik ātri, kā nozares spēlētāji vai viņu pakalpojumu izmantotāji varētu vēlēties vai arī valsts un tās kapitālsabiedrību pārstāvji gribētu iztēloties.

Latvijas prezidentūras pusgads ES atstāja savu nospiedumu arī transporta nozarē. Marta sākumā galvaspilsētā norisinājās augsta līmeņa konference par tālvadības gaisa kuģu sistēmām (RPAS), kuras rezultātā aktivizējās perspektīvo dronu jomu regulējošo normatīvo aktu izstrādes process gan Eiropas Savienības, gan Latvijas mērogā. Savukārt nozares spēlētāji (arī tie, kas nu jau pazīstami dažādos pasaules nostūros) septembra beigās reģistrēja Tālvadības gaisa kuģu asociāciju, kas vēlas, lai bezpilota lidaparātu izmantošana tiktu nevis ierobežota, bet panākt, lai to lietošana būtu droša. To, vai publiski pamanāmākais šīs jomas pārstāvis ‒ Air Dog – būs veiksmes stāsts ne tikai naudas piesaistes un produkta izstrādes, bet arī tirdzniecības jomā, redzēsim jau nākamgad. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 17.decembra, laikrakstā Dienas Bizness! 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra