Cūku audzēšanas komplekss Cirmas bekons ir nonācis Igaunijas investīciju kompānijas Velmetek Invest OU īpašumā, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā.

Kā norādīja Cirmas bekons valdes loceklis Andris Muižnieks, jaunie investori pagaidām atturēšoties komentēt uzņēmuma attīstības plānus.

Akcionāru lēmums paredz nekomentēt iekšējās un ārējās pārmaiņas. Viss ir kārtībā, uzņēmums strādā, sacīja Muižnieks.

Viņš arī atturējās komentēt faktu, ka Cirmas bekons 15.septembrī nodibinājis meitasuzņēmumu SIA Cirmas agro ar 1,59 miljonu eiro pamatkapitālu, taču jau 16.septembrī sākts uzņēmuma likvidācijas process. Muižnieks tajā iecelts kā likvidators.

Saskaņā ar Firmas.lv informāciju, Velmetek Invest OU oficiāli par Cirmas bekona 100% īpašnieku kļuvis šā gada 10.martā. Muižnieks ir vienīgais uzņēmuma valdes loceklis.

Cirmas bekona apgrozījums 2014.gadā bija 2,51 miljons eiro salīdzinājumā ar 2,46 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa - 856 767 eiro salīdzinājumā ar 180 823 eiro 2013.gadā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, Āfrikas cūku mēra dēļ gada nogalē nācies likvidēt cūku sivēnmātes, saņemot valsts kompensāciju 1 499 245 eiro apjomā. Gada beigās ražošanas cikls tika pārtraukts. Savukārt 2015.gadā ražošana atjaunota, un tiek plānota kautuves rekonstrukcija, paaugstinot ražošanas efektivitāti. Sakarā ar to cūku mēris turpina izplatīties, iespējams, ka cūku ferma daļēji varētu tikt pārveidota par aitu ražošanas un nobarošanas fermu.

Cirmas bekons reģistrēts 1998.gadā Ludzas novada Cirmas pagastā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 766 643 eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 50 darbinieki.

Uzņēmumā iepriekš turētas vairāk nekā 1000 sivēnmātes, gadā saražojot vairāk nekā 12 000 sivēnus.

Uzņēmuma 100% kapitāldaļas līdz šā gada 10.martam piederēja SIA Zemeka, kurai vēl pieder arī SIA Šķaunes bekons un SIA Jaunpūpoli. Savukārt SIA Zemeka 100% pieder Oskaram Dzilnam. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra