World Expo izstādē Milānā dzērienu ražošanas uzņēmums Coca-Cola prezentējis pirmo PET pudeli, kas pilnībā izgatavota no augiem, liecina kompānijas paziņojums.

Tādējādi uzņēmums spēris soli ilgtspējīgu inovāciju virzienā, izmantojot tehnoloģijas, lai radītu pilnībā pārstrādājamu plastmasas pudeli, kas izveidota no atjaunojamiem augu materiāliem.

PlantBottle veida iepakojums ir Coca Cola vīzija, lai izveidotu uz augiem balstītu alternatīvu taru tradicionālajam iepakojumam, kas tiek ražots no fosilās degvielas un citiem neatjaunojamiem materiāliem.

PlantBottle izgatavošanā tiek izmantota patentēta tehnoloģija, kas pārvērš dabīgus, augos iegūtus cukurus tādās izejvielās, kas nepieciešamas, lai izgatavotu PET pudeles. Šo pudeļu izskats, funkcijas un pārstrādāšanas process ir līdzīgs tradicionālajām PET pudelēm, taču to ietekme uz vidi nav tik negatīva, norāda uzņēmums.

Kopš 2009. gada Coca Cola ir piegādājusi vairāk nekā 35 miljardus pašreizējo PlantBottle pudeļu uz vairāk nekā 40 valstīm. Līdzšinējā variantā to sastāvā bija 30% uz augiem balstītu izejmateriālu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra