Martā rūpnieciskajiem patērētājiem tarifi samazināsies par 3,6%-4,9% atkarībā no patēriņa grupas un mērķa, informē AS Latvijas Gāze.

Ņemot vērā naftas cenas samazināšanos, tiek prognozēts, ka maijā tarifi samazināsies vēl par 1,8%-2,5%. Kopējais sagaidāmais tarifu samazinājums kopš novembra līdz maijam ir 10,9%-14,9%.

Rūpnieciskajiem klientiem dabasgāzes tarifi mainās katru mēnesi. Tarifi mainās atkarībā no dabasgāzes iepirkuma cenas (attiecīgi naftas produktu cenām, valūtu vērtībām un iegādātiem krājumiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē), skaidro LG.

Tarifu samazinājums ir saistīts ar naftas cenu samazināšanos, savukārt negatīvā eiro un ASV dolāra attiecība neļauj tarifus samazināt vēl vairāk.

Mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi automātiski mainās divreiz gadā 1. janvārī un 1. jūlijā. Tarifi mainās atkarībā no dabasgāzes iepirkuma cenas (attiecīgi naftas produktu cenām, valūtu vērtībām un iegādātiem krājumiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē).
Mājsaimniecībām 2015. gada 1. janvārī tarifi samazinājās. Plīts lietotājiem tarifs samazinājās par 1%, savukārt apkures lietotājiem tarifs samazinājās par 2%. Tarifi būs spēkā līdz jūnija beigām.

Dabasgāzes tarifa būtiskākā sastāvdaļa ir dabasgāzes iepirkuma cena – šobrīd aptuveni 80%. Dabasgāzes tirdzniecības cena atspoguļo iepirkuma cenas dinamiku atkarībā no naftas produktu kotācijām, krājumiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē un valūtu attiecībām, kam arī ir būtiska ietekme uz tarifiem Latvijā (jo vērtīgāks ASV dolārs pret Eiro, jo negatīvāk tas ietekmē dabasgāzes iepirkuma cenu). Kopējais gala tarifs veidojas no pārvades, uzglabāšanas, sadales un realizācijas pakalpojumu tarifu un dabasgāzes tirdzniecības cenas summas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra