AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca masu atlaišanas nav, tomēr šā gada pirmajā ceturksnī ir plānota darbinieku skaita samazināšana sakarā ar ražošanas apjomu situatīvu krišanu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Lai palielinātu rūpnīcas darbības ekonomisko efektivitāti, tiks veikta ražošanas reorganizācija, ražošanas procesu optimizācija, esošo izdevumu samazināšana, kas var negatīvi ietekmēt personāla skaitu.

Tomēr uzņēmuma darbā ar Krievijas dzelzceļu un tā nozares uzņēmumiem no Krievijas puses traucēkļu nav. Ņemot vērā pozitīvās sadarbības daudzgadīgo pieredzi, AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca ir iespēja nodarboties ar savu pamatdarbības veidu (dīzeļlokomotīvju remontu un to rezerves daļu ražošanu), taču šo pakalpojumu izmaksas sakarā ar Krievijas rubļa devalvāciju Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca kļūst par ekonomiski neizdevīgiem pasūtījumiem. AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca ieņēmumi no darījumiem ar Krievijas uzņēmumiem ievērojami samazinājušies sakarā ar rubļa devalvāciju, kas arī ietekmē noslēgto kontraktu skaitu ar tradicionālajiem Krievijas Federācijas partneriem 2015.gadā to ekonomiskās nelietderības dēļ.

AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca pēdējos gados investējusi darbgaldu parka atjaunošanā un infrastruktūrā septiņus miljonus eiro ražošanas diversifikācijai. Taču politisko attiecību starptautiskā krīze sākās momentā, kad Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca lielas naudas summas investētas iekārtās, bet tās vēl nav iedarbinātas un nestrādā ar pilnu slodzi.
Tāpēc 2015.gada prioritāte ir jaunu noieta tirgu un jaunas produkcijas apgūšana, ieskaitot mašīnapstrādes nozari. Materiālā bāze tam visam uzņēmumā ir, tajā skaitā jaunas iekārtas, iegādātas darbgaldu parka modernizācijas projekta ietvaros ar ERAF līdzfinansējumu.

AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca aktīvi piedalās starptautiskajās nozares izstādēs, aktīvi ved sarunas ar potenciālajiem pasūtītājiem, noslēdz līgumus un skaidro cilvēkiem, ka grūtības rūpnīcā ir pārejošas un saistītas ar starptautisko ekonomisko krīzi.

AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca izstrādāts mārketinga plāns 2015.gadam. Pēc aprēķiniem Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca ir spējīga kompensēt ražošanas apjomu kritumu no tradicionālā Krievijas tirgus puses ar kontraktiem no citiem tirgiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra