Pērn AS Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca konsolidētais neto apgrozījums sasniedza 20,1 miljonu eiro, kas ir par 21% mazāk, salīdzinot ar 2013. gada apgrozījumu, liecina uzņēmuma pārskats Nasdaq Riga.

Koncerns pabeidza 2014. gadu ar zaudējumiem 1,2 miljonu eiro apmērā. 2014. gadā Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca eksportēja savu produkciju uz astoņām valstīm, kopējais eksporta apjoms sasniedza 18 miljonus eiro (2013. gadā - 23,2 miljonus eiro), bet apgrozījums Latvijā bija 2,1 miljons eiro (2013.gada - 2,4 miljoni eiro). Galvenie eksporta virzieni 2014. gada bija Lietuva un Igaunija, Krievija, Baltkrievija un Uzbekistāna.

Pārskata gadā Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca bija nodrošināta ar remonta objektiem tikai 1. un 3.ceturksnī sakarā ar Krievijas rubļa devalvāciju un krīzi Ukrainā. 2014. gadā tika iepirktas un ieviestas ekspluatācijā gandrīz visas iekārtas ERAF projekta ietvaros. Galīgā projekta realizācija veikta šā gada 2. martā

Šajā gadā Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas prioritāte ir jaunu noieta tirgu un jaunas produkcijas apgūšana, ieskaitot mašīnapstrādes nozari. Materiālā bāze tam visam ir, tajā skaitā jaunas iekārtas, iegādātas darbgaldu parka modernizācijas projekta ietvaros ar ERAF līdzfinansējumu. Lai palielinātu Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas darbības ekonomisko efektivitāti, tika veikta ražošanas reorganizācija, ražošanas procesu optimizācija, esošo izdevumu samazināšana. Šogad Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca turpinās attīstību ritošā sastāva remonta, rezerves daļu ražošanas sfērās.

Šajā gadā arī tika veikta Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas reorganizācija: tika izveidoti trīs meitas uzņēmumi: SIA DL Lokomotīve, SIA DL Metalworking, SIA Loģistika.

AS Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca un tās meitas uzņēmumu pamatdarbības veids ir dzelzceļa ritošā sastāva remonts, apkope un modernizācija, tā rezerves daļu ražošana un remonts. Koncerns veic visu veidu ritošā sastāva remontu - gan dīzeļlokomotīvju, gan elektrovilcienu.

Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas Bizness veidotajā lielāko uzņēmumu TOP 500, pēc 2013. gada apgrozījuma ieņemot 189. vietu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra