Ja augustā AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) vēl tika lolota cerība, ka globālie politiski ekonomiskie procesi vienu no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem skars ne pārāk spēcīgi, tad šodien visi ir spiesti atzīt, ka piepildās vissliktākās prognozes, aģentūrai LETA teica DLRR valdes priekšsēdētāja Natālija Petrova.

No vienas puses, Krievijas partneri baidās sūtīt uz Latviju remontēt dārgos aktīvus - vilcienus, jo baidās no savu īpašumu zaudēšanas sankciju dēļ. No otras puses, uzņēmuma darbu negatīvi ietekmē rubļa devalvācija. Samazinoties rubļa vērtībai, Latvijas preces un pakalpojumi Krievijā kļūst pārāk dārgi. Turklāt Krievijā aktīvi izvēršas importa aizvietošanas valsts programma un DLRR komercpiedāvājumi konkursos rubļa kursa, nodevu, kvotu, licencēšanas, ceļa un citu izdevumu dēļ kļūst nekonkurētspējīgi augstās cenas dēļ.

Situācijā, kad apmēram divas trešdaļas no DLRR kopējā pasūtījumu portfeļa ir Krievijas pasūtījumu daļa, rubļa devalvācija jau negatīvi atspoguļojusies uz DLRR ieņēmumiem, jo daļa līgumu ar krievu partneriem tika noslēgta rubļos. Uzņēmuma ienākumi no pakalpojumu sniegšanas un produkcijas realizācijas ievērojami samazinājās, tajā pašā laikā uzņēmumam ir jāpilda savas saistības.

Patlaban DLRR ir parakstīti rezerves daļu piegādes līgumi ar Uzbekistānas, Baltkrievijas, Latvijas dzelzceļiem, ar uzņēmumiem no Lietuvas un Krievijas. Parakstīti ir arī elektromašīnu remonta līgumi ar Kazahstānas, Latvijas un Baltkrievijas uzņēmumiem. Janvāra sākumā remontam tika saņemtas četras sekcijas no Latvijas pārvadātāja BE. Savukārt galīgais DLRR mārketinga portfelis tiek veidots jaunā gada pirmajā ceturksnī. Patlaban DLRR mārketinga nodaļa pastiprināti meklē partnerus un pasūtījumus.

Rūpnīcas infrastruktūra tika veidota pirms daudziem gadiem un paredzēta lieliem apjomiem pirmkārt dīzeļlokomotīvju remontam, tāpēc DLRR efektīvai darbībai ir nepieciešams daudz lielu pasūtījumu.

Kā ziņots, šodien DLRR akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna uzņēmuma padome, liecina uzņēmuma paziņojums biržai Nasdaq Riga"

Uzņēmuma padomē uz pieciem gadiem tika ievēlēti Igaunijas iedzīvotāji Oļegs Osinovskis, Romans Zaharovs, Lauri Reinholds, Sergejs Jakovļevs un Mihails Terentjevs.

Osinovskis, Reinholds, Jakovļevs un Terentjevs padomē strādāja arī iepriekš. Zaharovs ievēlēts līdzšinējā padomes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Keskulas vietā.

Ārkārtas akcionāru sapulcē piedalījās desmit akcionāri un viņu pilnvarotās personas, kas pārstāvēja 6 075 892 akcijas jeb 73,25% no balsstiesīgā kapitāla.

Jau ziņots, ka DLRR 2014.gada deviņos mēnešos strādājusi ar 17,372 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu un tas ir par 15,9% mazāks nekā 2013.gada deviņos mēnešos, liecina konsolidētais finanšu pārskats, kas iesniegts "Nasdaq Riga".
Pērn deviņos mēnešos uzņēmums strādāja ar 20,695 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu.

DLRR šī gada deviņos mēnešos cietusi 150 879 eiro konsolidētos zaudējumus pretstatā 2013.gada deviņos mēnešos gūtajai 17 362 eiro konsolidētajai peļņai. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra